Mistrovství světa PDC

Van Gerwen byl blízko vyřazení! O postup bojoval do posledního legu!

Michael van Gerwen
Zdroj: profimedia.cz
Michael van Gerwen
Skok Aleš
Aleš Skok
29.12. 2020 23:43

Večerní session na šipkařském mistrovství světa odstartoval souboj Dava Chisnalla s Dannym Noppertem. A málem se zrodilo překvapení! Noppert ale dvousetové vedení nedotáhl do konce a do dalšího kola posoupil Angličan. Hodně dlouhý zápas sehrál Krzysztof Ratajski s Gabrielem Clemensem. Po obrovském boji postoupil polský borec. Skvělý zápas na závěr předvedli Michael van Gerwen a Joe Cullen.

Zápas začal nizozemský šipkař ve velkém stylu! Prvním setem prolétl naprosto suverénním způsobem a zvítězil 3:0 na legy. A to Chisnall do setu podával!

 

Stejný průběh měl i set s číslem dva. "Chizzy" tak z úvodních šesti legů nevyhrál ani jeden! Ale pak se to zlomilo. Třetí set se totálně zrcadlově otočil a Angličan vyhrál 3:0.

 

 

Světovou osmičku to neskutečně nakoplo a bral i nakonec následující tři sety, když ztratil pouze dva legy. Obrovsky mu pomohlo i to, že za zápas naházel hned jedenáctkrát 180!

 

Neskutečně vyrovnaný zápas pak sehrál Krzysztof Ratajski s Gabrielem Clemensem. Zápas nabídl 34 z maximálních 35 legů! Skóre se pořád překlápělo ze strany na stranu. Rozhodoval tak poslední leg, ve kterém oba borci minuli několik šipek na vítězství. Oběma hráčům zbývalo trefit double 1, což jako první dokázal právě Ratajski, který se tak podívá do čtvrtfinále.

 

 

Skvšlý zápas byl k vidění mezi světovou jedničkou Michaelem van Gerwenem a Joem Cullenem. Oba sázeli jedno maximum za druhým, ale o něco lépe se dařilo anglickému šipkaři. Ten se dostal do vedení 3:1 na sety. V šestém setu zavíral 90 a byl jednu šipku od vítězství, ale čistý střed netrefil.

 

Šlo se tak do rozhodujícího sedmého setu. Do toho šel s výhodou Cullen, jelikož podával. První leg zavřel Rockstar dvanáctou šipkou a servis si podržel. I následující tři legy si oba borci drželi podání, i když ve čtvrtém byl Cullen opět blízko postupu. Ale střed čistý střed mu zase unikl.

 

 

V rozhodujícím legu si ale Cullen vybral nejslabší chvilku v celém zápase a MvG nakonec zavřel a ukončil zápas svou match dart. Světová jednička je tak stále ve hře o jeho čtvrtý titul z mistrovství světa.

 

I další průběh mistrovství světa můžete sledovat na stanicích Nova Sport 2 a Voyo!

 

Úterní výsledky mistrovství světa:

Chisnall (ENG) - Noppert (NED) 4:2

Ratajski (POL) - Clemens (GER) 4:3

van Gerwen (NED) - Cullen (ENG) 4:3

 

VOYO

Sledujte Nova Sport ve Full HD na Voyo.cz

TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • ATP Tour 250: Mallorca Championships

   17:35 19:20
   19:20

   NHL News

   19:35

   ATP Tour 250: Mallorca Championships

   21:20

   Běhej lesy - Slavkovský les

   21:30

   FreeRiding Iran - MTB Road Trip

   22:00

   Racing magazine (4)

 • Nova Sport 2

  • Extremsportveko - The Beauty of Outdoor Sports

   18:55 19:20
   19:20

   F3 Asian Championship - Season Wrap - up 2021 Dokument o extrémních sportech

   19:50

   Fotbal: Ligue 1 - Nejlepší zákroky sezony (3)

   20:00

   NBA: Phoenix Suns - Los Angeles Clippers

   22:00

   Házená: Eulen Ludwigshafen - THW Kiel

   23:25

   Fotbal: Atlanta United FC - Philadelphia Union

Celý program