Aktualizováno 30.3. 2018 09:15
hokej NHL

Chicagu vychytal výhru účetní, smlouvu podepsal při rozcvičce!

brankář Scott Foster
Zdroj: Sl.com

Opravdu nečekaný muž se stal hrdinou večerního zápasu NHL mezi Chicagem a Winipegem. Za domácí "Jestřáby" totiž dochytal zápas účetní, který kontrakt se slavným klubem podepsal teprve při rozcvičce. Jaká souhra okolností ho přivedla až do brány a jak jeho premiéra dopadla?

Že prestižní NHL někdy píše pohádkové příběhy, dokládá i ten brankáře Scotta Fostera. Šestatřicetiletý veterán, který se živí jako účetní, totiž podepsal smlouvu jen několik desítek minut před zápasem, protože se na rozbruslení zranila jednička týmu Anton Forsberg.

Do brány šel jeho při své premiéře v NHL Collin Delia, který předvedl skvělý výkon. Krátce po zahájení třetí třetiny se ale zranil a do brány tak musel Foster, jenž nebyl nikdy ani draftován a naposledy chytal v roce 2005 v univerzitní lize NCAA.
Nakonec se ale nemusel ničeho bát! Odchytal14 minut, zastavil všech sedm pokusů Jets a byl zvolen první hvězdou zápasu!

"Šok přišel ve chvíli, kdy jsem se musel převléknout, pak už si na nic nevzpomínám. Je to sen, který mi už nikdo nevezme. Můžu jít domů a říct to dětem, které to zase budou vyprávět kamarádům," popsal životní zážitek Kanaďan Foster.

Napodobil tak kustoda Caroliny Jorgeho Alvese, jenž se na Silvestra 2016 postavil do branky Hurricanes proti Tampě na závěrečných 7,6 vteřiny. Foster zastínil i počin obránce Brenta Seabrooka, jenž nastoupil do 1000. zápasu v soutěži.  

fre TN.cz