Chicago i bez Satoranského bere čtvrtou výhru, Lakers jsou v čele

Basketbalisté Los Angeles Lakers se radují
Skok Aleš
Aleš Skok
6.1. 2021 8:20

Chicago Bulls vybojovalo i bez Tomáše Satoranského čtvrté vítězství v sezóně. Na palubovce Portlandu zvítězilo o tři body 111:108. Lakers se po vítězství 94:92 dostali do čele Západní konference.

Basketbalisté Chicaga dokázali i bez Tomáše Satoranského vybojovat čtvrté vítězství sezóny. V Portlandu zvítězili 111:108. Úvodní čtvrtina jim ale hrubě nevyšla.

Průběh byl sice vyrovnaný, ale závěr absolutně nezvládli. Po prvních 12 minutách prohrávali o 18 bodů! Ve druhé části postupně snižovali náskok, jenže Blazers opět zapnuli a odskočili už na dvacet bodů.

O poločasové přestávce ale zřejmě přišel kartáč od Billyho Donovana a na palubovku vyběhl úplně nový tým. Hlavní postavou obratu byl Coby White, který nakonec zaznamenal double double za 21 bodů a 10 doskoků. Po 36 minutách byl náskok Portlandu pouze čtyřbodový.

Druhým klíčovým hráčem Bulls byl Otto Porter, který též zaznamenal double double (19-13-0). Chicago tak především díky těmto hráčům otočilo skóre a zvítězilo 111:108.

Lakers pokračují na začátku sezóny v parádní jízdě. Po osmi zápasech mají na svém kontě šest výher a dvě porážky. Ale na palubovce Memphisu to neměli vůbec snadné.

Po první čtvrtině prohrávali o pět bodů. Slovo si tak vzal Anthony Davis a Lebron James. Oba zaznamenali double double a jejich tým nakonec zvítězil 94:92.