Chelsea porazila Real 2:0! Po devíti letech si zahraje finále LM

Hráči Chelsea slaví velký úspěch
David Chmátal
5.5. 2021 23:21

Druhým finalistou letošní Ligy mistrů je londýnská Chelsea. Na domácí půdě Blues porazili Real Madrid 2:0 a čeká je finále s Manchesterem City.

První utkání dopadlo remízou 1:1. Chelsea byla postupujícímu gólu blízko už v 18. minutě, ale Werner se trefil z ofsajdu. Ve 28. minutě už vše bylo v souladu s pravidly a Werner hlavou poslal odražený míč do prázdné branky a Blues do vedení.

Druhý gól pak pět minut před koncem základní hrací doby přidal Mason Mount a zpečetil postup londýnského velkoklubu.

Real Madrid utrpěl první soutěžní porážku po 19 utkáních, a to se na hřiště vrátila opora Sergio Ramos. V útoku bylo aktivní duo Benzema, Hazard, ale Mandy domácí síť uhlídal.

29. května tak Chelsea čeká duel na netruální turecké půdě s Manchesterem City, který porazil PSG. Dva anglické kluby byly ve finále nejprestižnější soutěže naposledy v roce 2019, kdy proti sobě hrál Liverpool a Tottenham. Chelsea si finále Ligy mistrů zahraje poprvé od roku 2012, kdy na penalty porazila Bayern Mnichov.

Nový trenér Thomas Tuchel se stal prvním koučem v historii, který se do finále Ligy mistrů dostal dva roky po sobě s jiným týmem. V roce 2020 v čele PSG podlehl Bayernu.