Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 17.1. 2017 15:48
galerie to neuhodnete

Chelsea je až na 79. místě! Kdo má ale největší stadion v Evropě?

Fotbalové stadiony
Zdroj: Profimedia

Přemýšleli jste někdy nad tím, který z evropských fotbalových klubů má stadion s největší kapacitou? Pokud víte, můžete si alespoň zkusit tipnout, jak jsou na tom další.

Majitel londýnské Chelsea Roman Abramovič tuhle tabulku asi viděl už dřív a proto se rozhodl, že svému milovanému klubu postaví nový a větší stadion, než je stávající Stamford Bridge s kapacitou necelých 42 tisíc míst. Takhle se totiž musí spokojit až s 79. příčkou mezi evropskými stadiony.


 

A který, že z fotbalových svatostánků je na britských ostrovech největší? No přece stadion ve Wembley, kde svoji fotbalovou krásu předvádí anglická fotbalová reprezentace.

 

 

110

GALERIE: 10 největších fotbalových stadionů v Evropě

Zdroj: Profimedia

Santiago Bernabeu

Hodnocení:

 

V Evropě je ale ještě jeden větší kolos, kam se vejde o pár tisíc fotbalových fanoušků více. Nou Camp, působiště Lionela Messiho a zbytku katalánského velkoklubu je největším stadionem Starého kontinentu. Na fotbal sem může přijít skoro 100 tisíc lidí!

 

Tabulka
Zdroj: TN.cz

 

Rivalové z Realu Madrid mohou blednou závistí, protože s kapacitou 81 tisíc lidí berou na žebříčku až šestou příčku třeba za italským San Sirem, nebo francouzským Stade de France.

mm TN.cz