Skvělé gesto

Chtěl mít jistotu, že dostanou peníze i při pauze. Brankář daroval sto tisíc!

Sergej Bobrovskij daroval peníze zaměstnancům haly
Zdroj: Profimedia
Richard Wagner
Richard Wagner
Publikováno 13. 3. 2020
Téma:
NHL

Gólman Floridy Sergej Bobrovskij chtěl mít jistotu, že zaměstnanci jeho domácí arény BB&T Center dostanou i během nucené přestávky zaplaceno. Ze svého účtu tak odklonil nemalý peníz. Jeho činu následovali spoluhráči a zbylé finance přislíbil uhradit klub.

Mít dobře připravený led, čistou a precizně připravenou šatnu, tribuny, na které je pro fanoušky radost chodit a řada dalších podobných věcí je komfortem, který hráčům připravují zaměstnanci arén.

 

Ti jsou ale nyní bez práce. Sportovní život v různých koutech světa pomalu utichá. Nejinak tomu je v Americe, kde se po NBA zastavila i hokejová NHL, fotbalová MLS či baseballová MLB. Osudy lidí, kteří se starají o pohodlí hráčů, nejsou lhostejné brankáři Floridy Panthers Sergejovi Bobrovskému.

 

Ten chtěl mít jisto, že zaměstnanci jeho domácí arény BB&T Center i v době virové pandemie a nuceného volna dostanou řádný plat. Proto jim přispěl 100 tisíc dolarů (zhruba 2,5 milionu korun).

 

Nesobeckého činu jednatřicetiletého ruského muže s maskou se chytili i spoluhráči, kteří také přispěli. Pokud by i přes příspěvek kabiny stále nějaké finance chyběly, zavázal se je doplatit klub. 

Tomuto fantastickému gestu tleskáme. Je ukázkou toho, že sportovci nemyslí jen na to, jestli budou na konci sezóny počítat vavříny či si vyčítat neúspěchy. 

 

Mimochodem, Panteři jsou v tomto zatím tak napůl. Ve Východní konferenci jim v aktuálně přerušené sezóně patří jedenácté místo a na postup do případných vyřazovacích bojů jim chybí pouhé tři body.

 

tn.cz / gar

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 15:00 16:45

   Basketbal: ERA Nymburk - Gaziantep

   16:45

   Fotbal: VfL Bochum - Bayern Mnichov

   18:30

   Odpolední sportovní noviny

   18:35

   Anglické kluby v Evropské lize 2019/2020

   20:20

   Freeride World Tour - Vallnord - Arcalis

   20:45

   Element (410)

 • Nova Sport 2

  • 14:40 16:20

   Fotbal: Lille OSC - AS Saint - Étienne

   16:20

   MotoGP – Virtuální závod

   17:00

   NHL: New Jersey Devils - Edmonton Oilers

   18:50

   NBA - Vzkazy hráčů na sociálních sítích

   19:00

   NBA All - Star Skills Competition 2020

   21:05

   Fotbal: Ligue 1 - TOP zákroky sezony (2)

Celý Program