Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

rozhovor slova čísla 68

Chci hrát dál, to je jisté, řekl Jágr. Ale bude to na Floridě?

Jaromír Jágr
Zdroj: Profimedia
Jaromír Jágr

Jaromír Jágr rozhodně nechce končit kariéru po neúspěšném play off s New Yorkem Islanders. Když se ho novináři po prohře 1:2 v prodloužení ptali, co bude dál, tak naznačil, že do toho za rok zase půjde s větší vervou.

Čtyřiačtyřicetiletý veterán byl perlou letošního ročníku NHL a boje o Stanley Cup možná nejen pro české fanoušky ztrácí lesk. Přesto může být Jágr hrdý na to, co se mu podařilo s Floridou dokázat. Co se týče bodů, klub zažil nejlepší sezonu historie. Jenže v play off čekal na Panthers odhodlaný a připravený soupeř. 


"Nehrál jsem play off v posledních letech tak často a musím říct, že se stále budu učit. Když se vrátím, tak vím, že budu připraven. Musím ale trénovat jinak. Chci ale hrát, to je jisté. Ale musím být připravený. To vím,"
vyprávěl Jágr do objektivů kamer i desítek diktafonů.Jágr si o Stanley Cupu zahrál poprvé od sezony 2012-13, kdy byl členem Boston Bruins. Tehdy také neskóroval. Zapsal ve 22 zápasech "jen" 10 asistencí. Letos to byly v šesti utkáních pouze dvě gólové nahrávky. Bez gólu už je v play off dlouhých 37 zápasů, naposledy skóroval 13 . dubna 2012 ještě v dresu Philadelphie Flyers při vítězství 8:5 nad Pittsburghem. I tak je pátým nejproduktivnějším hráčem historie play off - ve 208 zápasech dal 78 branek a na svém kontě má 201 kanadských bodů.


"Jistě, je to frustrující, že jsem neskóroval, ale budu vždycky bojovat až do konce," řekl na to konto Jágr. Snaha se mu nedá upřít, jenže Panthers letos narazili na zeď jménem Thomas Greiss a neuvěřitelně odhodlaného kapitána Johna Tavarese.Panthers naposledy došli až do finále Stanley Cupu v roce 1996, tehdy to byl tým plný zkušených borců a veteránů s přidanou hodnotou. Letos byli okolo Jágra a gólmana Luonga skoro samí mladíci. Když v roce 2010 převzal tým manažer Dave Tallon, začal vše budovat od nuly.

Jaromír Jágr
Zdroj: profimedia.cz Jaromír Jágr


"Měli jsme spousta kluků, kteří hráli své první play off. A play off hokej je opravdu jiný hokej,"
konstatoval Jágr. "Ale učili jsme se, nabrali zkušenosti. Někdy je potřeba prohrát, abyste příští rok vyhráli," filozofuje číslo 68.


Měl pravdu, vůbec první zkušenosti s boji o Stanley Cup prožili Jonathan Huberdeau, Aleksander Barkov, Nick Bjugstad, Garrett Wilson, Greg McKegg i Rocco Grimaldi. A také obránci Aaron Ekblad, Alex Petrovic a Michael Matheson. Potenciál tedy v týmu za rok určitě bude.Ale bude u toho ještě Jágr? Smlouvu nemá a navzdory snové sezoně se mohou věci zase měnit. Trochu naznačil i trenér Gerard Gallant: "Uvidíme, co se stane," naznačil nejistě. "Nejsem ten, kdo má v kompetenci jednat. Takže uvidíme, co se stane přes léto," nechal nad Jágrem otazníky.
 

ram TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 15:00 16:45

   Fotbal: LA Galaxy - Los Angeles Football Club

   16:45

   RunTour – Liberec

   17:00

   FIVB Beach Volleyball – Espinho

   19:30

   Element (392)

   19:40

   Mistrovství světa SKIF 2019

   21:30

   Večerní Sportovní noviny

 • Nova Sport 2

  • 14:05 18:00

   World Matchplay Darts 2019

   18:00

   NBA 2019

   18:30

   UFC Now (17)

   19:20

   Hokejky pro Kluka Puka 2019

   19:35

   Frozen Waterfalls - Ice - Kayaking

   20:00

   World of Freesport Special: Best of Climbing

Celý Program