Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 14.12. 2015 10:24
vstupenky začíná dnes v poledne

Chcete podpořit český nároďák na EURO? NÁVOD, jak získat lístky!

Petr Čech
Zdroj: profimedia.cz
Petr Čech

Čeští fotbalisté už znají trojici soupeřů v základní skupině mistrovství Evropy. Střetnou se se Španělskem, Tureckem a Chorvatskem. K úspěchu budou potřebovat podporu fanoušků a to ne u televizních obrazovek, ale přímo na stadionech. Proto přinášíme návod, jak získat vstupenky na česká utkání.

Nebude jich mnoho, ale budou. Taková je základní zpráva pro příznivce české fotbalové reprezentace, co se týče lístků na evropský šampionát. Špatnou zprávou pro fanoušky je, že čeští fotbalisté budou hrát na třech ze čtyř nejmenších stadionů, na nichž se Euro bude konat. "Problém je, že hrajeme na menších stadionech a máme na zápasy kapacitu kolem sedmi, šesti a pěti tisíc vstupenek. To pro naše fanoušky není mnoho a mám z toho upřímně obavu, protože zájem bude obrovský," připustil šéf českého fotbalu Miroslav Pelta pro svazový web.

 

Šance na získání vstupenek ale určitě je a zde je návod, jak se k vytouženým lístkům dostat. Evropská fotbalová unie (UEFA) otevře už dnes v poledne na svých internetových stránkách rezervační systém. Stačí se zde jen zaregistrovat a můžete si zažádat o vstupenky na konkrétní utkání. Termín pro zasílání žádostí končí 16. ledna, pak začne UEFA jednotlivé záležitosti vyřizovat. V případě, že bude zájemců více než vstupenek, s čímž se dá počítat, bude o držitelích lístků rozhodovat los.

 

 

O vstupenky může zažádat osoba starší 18 let, může je získat jen osoba s trvalým pobytem v ČR či s českým občanstvím. V rámci ME 2016 bude aktivní tzv. „adresný ticketing“. Můžete si dokonce objednat vstupenky na všechny české zápasy. V takovém případě je ideální vstupenka typu "Follow My Team", které vám umožní navštívi zápasy české reprezentace až do libovolné fáze turnaje. V případě, že Češi vypadnou dříve než v kole, do něhož jste si objednali lístky, budou vám adekvátně peníze vráceny. Každý fanoušek může zažádat maximálně o čtyři vstupenky na jeden zápas. Není možné kombinovat žádosti o vstupenky na jednotlivé zápasy se žádostmi o vstupenky typu „Follow My Team“. Další informace jsou k dispozici na oficiálních stránkách pro české fanoušky.

 

Lístky na zápasy ve skupinách a osmifinále jsou k mání od 25 (cca 676 Kč) do 145 eur, čtvrtfinále je v cenové hladině 45 - 195 eur, semifinále můžete navštívit za částku v rozmezí 65 - 495 eur. Kdo bude chtít vidět naživo finále, zaplatí 85 - 895 eur.

 

Jestli jste uspěli, byste se měli dozvědět začátkem února. V případě nezdaru ale nemusíte zoufat, stačí doufat. UEFA totiž ještě otevře další kolo prodeje, kde budou k dispozici vstupenky, které propadnou z odřeknutých rezervací.

 

 

Češi se utkají postupně se Španělskem (13. června), Chorvatskem (17. června) a Tureckem (21. června).

 

Lístky jsou v prodeji ve skutečnosti už několik měsíců. Už v červnu byl spuštěn prodej prvního milionu vstupenek, kde si ovšem zájemci nemohli vybrat konkrétní zápas. Na fotbalové Euro je celkem k dispozici dva a půl milionu lístků.
 

TN.cz