Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 3. 9. 2018
rozvodové neshody

Novoty okolo Lucie a Plekance: Jaké má Tomáš platit alimenty?

Lucie Vondráčková a Tomáš Plekanec
Zdroj: Profimedia
Lucie Vondráčková a Tomáš Plekanec

Rozvod Tomáše Plekance a Lucie Vondráčkové už dávno není tak klidný, jak oba dopředu avizovali, nyní to ale vypadá, že někdo chce pořádně pošpinit pověst českého hokejisty a udělat z něj držgrešli. Po internetu totiž koluje dokument o alimentech, podle kterého by měl útočník Montrealu platit na své syny částku, která je k smíchu.

Když slavný český pár oznámil konec, vše vypadalo úplně v klidu. Oba mluvili o vzájemné dohodě a bezproblémovém rozchodu. Potvrdili, že jim jde především o jejich dva syny. Kdybychom věřili ale všemu, co se ukáže na internetu, mysleli bychom si, že Plekancovi na Adamovi a Matyášovi až tolik nezáleží.

Server extra.cz informoval o dvou verzích dopisu od právníka Tomáše Plekance, ve kterém se píše o výši alimentů na oba syny. A jeden z nich pravděpodobně vznikl z jednoho jediného důvodu. Znepřátelit veřejnost proti Plekancovi.„Váš manžel navrhuje, aby nezletilé děti byly svěřeny do Vaší péče s tím, že bude povinen přispívat k Vašim rukám na jejich výživu měsíčně částku 25.000 Kč.V souvislosti se soudní úpravou poměrů nezletilých dětí pro dobu rozvodu manželství není nutné upravovat soudním rozhodnutím i styk mého klienta s nezletilými, pokud mezi Vámi a ním dojde k dohodě o způsobu a rozsahu tohoto styku," stojí v dopise, který se objevil na facebookovém profilu vzdáleného příbuzného Lucie Vondráčkové.

Existuje ale i druhá verze, která je daleko přijatelnější a věrohodnější. „Váš manžel navrhuje, aby nezletilé děti byly svěřeny do Vaší péče s tím, že bude povinen přispívat k Vašim rukám na jejich výživu měsíčně částku 35.000 Kč nezletilému Matyášovi a částku 25.000 Kč nezletilému Adamovi."

Navíc se v něm Plekanec zavazuje i k hrazení všech nákladů, které vzniknou v souvislosti s vzděláváním. Mimo to se bude bývalý kapitán české hokejové reprezentace finančně podílet i na mimořádných výdajích, které se mohou vyskytnout. Například na cestování, dovolených, nebo sportu. 

hp TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 01:05 03:45

   NHL: Boston Bruins - Toronto Maple Leafs

   09:00

   Sportovní noviny

   09:05

   NHL: Boston Bruins - Toronto Maple Leafs

   11:00

   Sportovní noviny

   11:05

   Teleshop

   11:10

   SSC Neapol - Arsenal FC

 • Nova Sport 2

  • 02:05 04:05

   Fotbal: Toronto FC - Minnesota United FC

   04:05

   Natural Track Luge - World Cup (Deutschnofen)

   04:30

   Freeride World Tour - Ski & Snowboard (Kicking Horse)

   05:05

   Fotbal: LA Galaxy - Houston Dynamo

   09:00

   Fotbal: Olympique Lyon - Angers SCO

   10:45

   Magazín NBA Action (29)

Celý Program