Publikováno 26. 10. 2018
NHL Hokejový večer

Chára srazil Philadelphii, Simon se podílel na 9 gólech Pittsburghu!

Zdeno Chára a Jakub Voráček

Kapitán Bostonu Zdeno Chára srazil dvěma góly v nočním zápase NHL Philadelphii. Bruins vyhráli 3:0 a jednu asistenci si v utkání zapsal i David Krejčí. Obrovský debakl si odneslo Calgary ze zápasu s Pittsburghem. Flames prohráli vysoko 1:9, za hosty dvakrát asistoval Dominik Simon.

V Bostonu se dlouho čekalo na úvodní gól. Ten dal až ve 13. minutě druhé části Zdeno Chára. O čtyři minuty později se ke slovenskému velikánovi přidal Jake DeBrusk, jemuž v přesilovce na gól na 2:0 asistoval David Krejčí.

Zdeno Chára ještě dovršil úspěšný večer gólem do prázdné brány. Přihrával mu na něj krajan Jaroslav Halák. Bruins tak vyhráli nad Philadelphií 3:0

Z českého pohledu byl také zajímavý zápas mezi Calgary a Pittsburghem. V souvislosti s ním se dá mluvit doslova o demolici ze strany Penguins. Hosté totiž vyprovodili Flames devíti góly, když vyhráli 9:1. Po dvou gólech si připsali Kessel s Hornqvistem.

Hvězdný kapitán Sidney Crosby měl gól a dvě asistence a na dva góly přihrával také český útočník Dominik Simon. V brankovišti Calgary začal Mike Smith, ale po šesti inkasovaných brankách střídal za Davida Ritticha.