Tým Rytířů Kladno
Skok Aleš
Aleš Skok
2.4. 2021 21:09

Druhá nejvyšší česká hokejová soutěž má za sebou první dva semifinálové zápasy. A v obou se radovali lépe postavené týmy po základní části. Kladno udolalo Porubu 5:3 a Jihlava po velkém boji přetlačila Vsetín 4:3 po nájezdech.

Úvod zápasu mezi Jihlavou a Vsetínem vyšel lépe domácí Dukle, která se dostala na konci šesté minuty do vedení zásluhou Jakuba Illéše.

Jenže Vsetín dokázal skóre otočit brankami Sebastiána Gorčíka a Davida Březiny. Valachům se dýchalo ještě lépe ve třetí třetině, když ve čž. minutě navýšil vedení Roman Vlach.

Už to vypadalo, že si hosté dojdou pro první bod v sérii, ale Dukla se vzchopila. Nejprve snížil ranou na zadní tyč Tomáš Čachotský a o vyrovnání se postaral šest minut před koncem Matěj Pekr.

V prodloužení branka nepadla a šlo se tak do nájezdů. V nich rozhodl až v sedmé sérii Tomáš Havránek. Tým pod vedením Viktora Ujčíka se tak ujal vedení v sérii 1:0.

Zápas mezi Kladnem a Porubou odstartovala branka hostujícího Jana Hudečka. Ve druhé třetině vyrovnal Ondřej Machala, ale vedení strhl zpátky na stranu Poruby Markus Korkiakoski.

Středočeši následně otočili skóre. Nejprve se trefil obránce Zach Frye a následně strhl vedení na stranu Kladna Matyáš Filip. Tým Jaromíra Jágra následně odskočil do rozhodujícího trháku po brankách Marka Račuka a Antonína Melky.

Hosté už pouze korigovali zásluhou Radima Tomana a Rytíři tak vedou v sérii 1:0.

Výsledky semifinále Chance ligy:

Jihlava - Vsetín 4:3 náj. (1:1, 0:1, 2:1 - 0:0)
Branky: 6. Illéš (Fronk, Jiránek), 52. Čachotský (T. Havránek, Strejček), 54. Pekr (Lichanec, Juda), rozh. náj. T. Havránek – 19. Gorčík (Březina), 33. Březina (Pechanec, Gorčík), 46. R. Vlach (Bartko, A. Zeman).
Stav série: 1:0.

Kladno - Poruba 5:3 (0:1, 2:1, 3:1)
Branky: 32. Machala (Plekanec), 37. Frye, 50. Filip (Marosz, Račuk), 53. Račuk, 58. Melka – 18. Hudeček (Teper, Kozák), 32. Korkiakoski (T. Jáchym, Stloukal), 59. Toman (Szathmáry).