ufc 254

Chabibovo šokující oznámení! Neporažený šampion ukončil kariéru

David Chmátal
David Chmátal, Richard Wagner
24.10. 2020 23:02
Téma:
UFC

Neporažený Chabib Nurmagomedov v sobotu večer na UFC 254 dvakrát uhranul svět MMA. Nejprve fenomenálním výkonem ukončil Justina Gaethjeho, ale největší šok přišel až vzápětí. V slzách a s pásem šampiona kolem pasu dagestánský Orel oznámil, že končí kariéru.

Šampion se do klece vrátil po více než roce a poprvé od smrti svého otce, celoživotního mentora a trenéra Abdulmanapa Nurmagomedova. A právě jemu patřila první slova po uškrcení Justina Gaethjeho.„Tohle je můj poslední zápas. Není šance, že bych se sem vrátil bez otce. Potom, co se stalo tátovi, když mi UFC zavolalo, abych šel zápasit s Gaethjem, tři dny jsem se s rodinou rozmýšlel, jestli mám jít bez něj zápasit. Slíbil jsem, že je to můj poslední zápas a když dám slovo, musím to dodržet,“ pronesl 32letý Chabib emotivní slova přímo v kleci.Chabib dále poděkoval svému týmu, bohu i soupeřovi. Z jeho projevu bylo znát, s jak těžkým srdcem svá slova pronáší, ale jeho rozhodnutí je konečné. Neporažený Orel, UFC šampion lehké váhy a nejlepší MMA zápasník světa pověsil bezprsté rukavice na hřebík.


Během pozápasového rozhovoru ještě vyslovil jedno přání směrem k vedení UFC. Chce odejít na vrcholu, a proto organizaci vyzval, aby ho po letech dominance posunula na první místo žebříčku pound-for-pound (srovnávající zápasníky napříč váhovkami).


„Jednu věc chci od UFC. V úterý mě dejte na vrchol žebříčku P4P, protože já si to zasloužím. Nezpochybnitelný UFC šampion lehké váhy. 13-0 v UFC, 29-0 v profesionální kariéře, zasloužím si to,“
pronesl zápasník, který je v žebříčku na druhé pozici. Na konci rozhovoru symbolicky položil rukavice do středu klece.29. vítězství ukořistil ve druhém kole, kdy přenesl boj s Justinem Gaethjem na zem, rychle zaujal pozici a nasadil škrcení triangle choke, které soupeř musel odklepat.
 
VIDEO: Sestřih zápasu Chabib vs. Gaethje:

VOYO

Sledujte Nova Sport ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Související témata:
TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • NHL: Minnesota Wild - Vegas Golden Knights

   18:00 19:45
   19:45

   NHL News

   20:00

   Překvapení evropského fotbalu (1)

   20:10

   Magazín evropské ligy (15)

   20:40

   Studio Evropské ligy

   20:55

   AS Řím - Manchester United

 • Nova Sport 2

  • Premier League Darts 2021

   17:30 20:00
   20:00

   Premier League Darts 2021

   23:00

   Basketbal: Hapoel Unit - Credit Holon - Hereda San Pablo Burgos

   00:45

   Sportovní originály - 180 s Chrisem Dobeym

   01:15

   Basketbal: ERA Nymburk - Pinar Karsiyaka

   03:05

   NHL: Edmonton Oilers - Vancouver Canucks

Celý program