odkaz šampiona

Chabib se s Gaethjem utká v říjnu! Bude to předposlední zápas kariéry

Chabib Nurmagomedov a Justin Gaethje
Zdroj: koláž tn.cz / profimedia
Chabib Nurmagomedov a Justin Gaethje
David Chmátal
David Chmátal
Publikováno 28. 7. 2020
Téma:
UFC

Odložený duel Chabib vs. Gaethje o absolutního šampiona lehké váhy má nové datum. Dagestánský Orel se do klece vrátí 24. října, aby udělal předposlední krok k naplnění plánů svého zesnulého otce.

 Po smrti otce byla Chabibova kariéra velkou neznámou, a dokonce se objevily i zprávy, že se již do klece nevrátí. Avšak dagestánský Orel v pondělí 27. července opět začal s tréninkem, aby se připravil na naplnění plánů zesnulého Abdulmanapa Nurmagomedova.
 „On
(otec) měl hodně plánů a já považuji za svou povinnost je naplnit,“ vyjádřil se Chabib o své motivaci a plánech pro nadcházející roky.

Jeho manažer Ali Abdelaziz dříve naznačil, že mu zbývají dva poslední zápasy, aby dovršil kariéru s neporaženým rekordem 30-0. Ten první je pěvně daný. V září měl změřit síly s Justinem Gaethjem (22-2), ale kvůli tragické ztrátě byl duel o měsíc odložen.


„Ten zápas se uskuteční. Chabib vs. Gaethje bude 24. října,“ oznámil nové datum UFC prezident Dana White pro CNN.


Otázkou zůstává, jakým zápasem se Chabib s profesionální MMA kariérou rozloučí. Fenomenální zakončení by jistě přinesla odveta s Conorem McGregorem (22-4), kterou si irský ranař přeje od jejich prvního střetnutí v roce 2018. Nicméně White zmínil ještě jednoho možného soupeře.

Tím je člen UFC síně slávy a bývalý šampion velterové váhy Georges St-Pierre (26-2). Chabib se s ním chtěl utkat již v minulosti a sám legendární zápasník přiznal, že zápas byl v řešení, nicméně organizace se nakonec rozhodla jít jiným směrem.
 

Nyní prezident organizace nechá finální rozhodnutí na Chabibovi. White mu hodlá vyjít vstříc, neboť si neporažený Dagestánec pro svou kariéru zaslouží tu nejlepší možnou tečku. „Ten chlápek toho udělal hrozně moc pro UFC i pro celé MMA. Mám ho rád a udělám to tak, jak si on bude přát,“ řekl White pro ESPN.
 

Chabib stál v kleci naposledy v září 2019, kdy titul šampiona podruhé obhájil proti Dustinovi Poirierovi (26-6-1NC).

 

 

TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Sportovní noviny

   09:00 09:05
   09:05

   Fotbal: FC Lorient - Olympique Lyon

   11:00

   Ranní sportovní noviny

   11:05

   Ragby: Northampton Saints - Sale Sharks

   12:50

   NHL – akce měsíce

   13:00

   Polední sportovní noviny

 • Nova Sport 2

  • Fotbal: Tottenham Hotspur - Chelsea FC

   09:00 10:45
   10:45

   Závod Zbraslav - Jíloviště

   10:55

   MČR v Gran Turismo Sport (5)

   11:00

   Rychlá kola (9)

   11:30

   Off-road Maraton (2)

   11:50

   Filip Řeháček - Andalusie

Celý program