vysíláme živě

Chabib s Gaethjem se porvou o titul. JAK SLEDOVAT ZÁPAS?

Chabib Nurmagomedov a Justin Gaethje
Zdroj: koláž tn.cz / profimedia
Chabib Nurmagomedov a Justin Gaethje
Jiří Průša
Jiří Průša
24.10. 2020 11:10
Téma:
MMA

Galavečer UFC 254 nabídne dlouho očekávanou bitvu o titul v lehké váze mezi Chabibem Nurmagomedovem a Justinem Gaethjem. Tento zápas i ostatní bitvy na hlavní kartě můžete sledovat od 20:00 živě na kanálu Nova Sport 2 a Voyo.

Dnes v sobotu 24.10. od 20:00 můžete živě sledovat poslední galavečer z druhé štace UFC na zápasnickém ostrově Yas. Celou hlavní kartu vysíláme na kanálu Nova Sport 2 a na portálu Voyo.


Vrcholem večera bude souboj Chabiba Nurmagomedova (28-0) s Justinem Gaethjem (22-2) o titul v lehké váze. Gaethje si proti Tonymu Fergusonovi vybojoval prozatímní pás, ale toho si moc neváží. Po jeho získání ho hodil na zem s tím, že chce ten opravdový. Ten drží zatím neporažený Nurmagomedov. Chabib ho obhájil naposledy loni v září proti Dustinu Poirierovi.

 

Dagestánský Orel je silný především na zemi a u pletiva, zatímco Gaethjeho zápasy končí na KO/TKO. Dalo by se tedy předpokládat, že klíčem k úspěchu by pro Gaethjeho mohlo být udržení souboje v postoji, jenže nemusí tomu tak být. 31letý Američan byl na střední škole šampionem státu Arizona v zápasu. Přestože tedy Gaethje spoléhá hlavně na boj ve stoje, i na zemi by mohl být Chabibovi zdatným soupeřem.


Před očekávaným vyvrcholením budete moci sledovat dalších 5 soubojů. V hlavním předzápasu si to rozdá Robert Whittaker (22-5) s Jaredem Cannonierem (13-4). Ve střední váze je nad nimi v žebříčku pouze šampion Israel Adesanya. Pokud si "Izzy" nevydupe kýžený souboj s Jonem Jonesem, dá se očekávat, že jeho příští duel bude s vítězem tohoto střetnutí.Jeden ze zápasů hlavní karty proti sobě postaví i dvě ženy, ale jejich souboj nebyl úplně plánovaný. Lauren Murphyová (13-4), jakožto pětka muší váhy, se měla utkat se čtyřkou Cynthií Calvillovou (9-1). Druhá jmenovaná ale měla ve čtvrtek pozitivní test na koronavirus, a tak ji nahradí Lilija Šakirovová (8-1) z Uzbekistánu, pro kterou to bude premiéra v UFC.Hlavní karta UFC 254:

Chabib Nurmagomedov vs. Justin Gaethje – o titul lehké váhy

Robert Whittaker vs. Jared Cannonier – střední váha

Alexander Volkov vs. Walt Harris – těžká váha

Jacob Malkoun vs. Phil Hawes – střední váha

Lauren Murphyová vs. Lilija Šakirovová – ženská muší váha

Magomed Ankalajev vs. Ion Cutelaba – polotěžká váha

TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • NHL: San Jose Sharks - Colorado Avalanche

   23:20 01:05
   01:05

   NHL: Carolina Hurricanes - Detroit Red Wings

   03:45

   Element (434)

   03:55

   NHL - akce měsíce

   04:05

   NHL: Vancouver Canucks - Toronto Maple Leafs

   09:00

   Ranní sportovní noviny

 • Nova Sport 2

  • Basketbal: Dinamo Sassari - Casademont Zaragoza

   23:30 01:05
   01:05

   NBA: Boston Celtics - Toronto Raptors

   09:00

   Fotbal: Rot - Weiß Essen - Holstein Kiel

   10:40

   Fotbal: Sportovní originály - Radoslav Látal

   11:00

   NBA: Boston Celtics - Toronto Raptors

   13:05

   UK Open 2021

Celý program