Kdo sedí na trůnu?

Chabib reaguje na návrat McGregora. Připomněl, kdo je králem UFC

Chabib Nurmagomedov
Zdroj: Profimedia
Téma:
MMA

Ikona a rozhodně nejvýraznější postava současného MMA Conor „The Notorious“ McGregor se 18. ledna vrátil do klece UFC. Jeho comeback trval méně než minutu a naprostou dominancí ukázal, že je připravený na nové výzvy. Netají se tím, že cílem jeho cesty je odveta s Chabibem Nurmagomedovem. Ten však jeho vystoupení vidí jinak!

 „Překvapení, překvapení bídáci. Král je zpátky,“ neslo se arénou v roce 2016, když McGregor vyhrál odvetu s Natem Diazem. Byl to významný den v Conorově kariéře, neboť se dokázal poučit ze své první porážky v UFC a vrátit se silnější. Podobné pocity vyvolal i 40vteřinový výprask, který uštědřil Donaldovi Cerronemu, kterému se postavil po patnáctiměsíční pauze.
 

Výkon na UFC 246 vyslal jasnou zprávu. Conor (22-4) je zpátky silnější než dřív a budou se dít velké věci. Nicméně v cestě mu stojí neporažený Dagestánec a šampion lehké váhy (do 70 kg). Ten připomněl, kdo je v organizaci nejlepší. „Král nikdy neodešel, ani nikam nejde,“ napsal Chabib (28-0) k dramatickému videu, narážející na rivalův status vládce MMA.

Ti dva mají mezi sebou hodně zlé krve, přesahující pletivo oktagonu. O titul se utkali 6. října 2018 a tehdy Dagestánec odešel s výhrou ve čtvrtém kole. „Upřímně mi vyhrávání už nepřináší radost. Tedy s výjimkou toho jediného. Toho chlápka jsem zmlátil hrozně rád,“ promluvil šampion o zápase. Zmlácení McGregora mu nestačilo a hned po zápase přeskočil klec a pustil se do Irova týmového kolegy.

Po jejich zápase se v kleci i hledišti strhla bitka, za kterou si oba bojovníci odnesli pokutu a několikaměsíční suspendaci. Teď jsou oba zpátky a celý svět MMA chce vidět jejich odvetu. McGegor věří, že nasbíral dost zkušeností, aby Chabiba napodruhé porazil. Nicméně Dagestánec další zápas dlouho odmítá.

Jeho otec a trenér po UFC 246 vydal prohlášení, že jsou ochotni se s Irem utkat, ale chtějí odměnu přes dvě miliardy korun. Organizace vydělává víc, než kdy před tím a uvidí se, jestli prezident UFC přistoupí na šampionovy podmínky.

Dana White si přeje odvetu snad víc, než McGregor sám. Vidí ji jako nejvhodnější pokračování kariéry obou hvězd. „Byl by to masivní zápas s obrovským dopadem. Je to ten zápas, který má smysl. Chabib je ten zápas,“ řekl po Conorově návratu a jeho budoucnosti.

DC TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Ragby: Bath Rugby - Gloucester Rugby

   18:25 20:30
   20:30

   Major League Soccer Highlights (7)

   21:00

   Večerní sportovní noviny

   21:05

   PENATI SLOVAK OPEN CHAMPIONSHIP 2020

   22:05

   MotoGP - VC Emilia - Romagna (závod Moto3)

   23:00

   MotoGP - VC Emilia - Romagna (závod MotoGP)

 • Nova Sport 2

  • Fotbal: Leyton Orient - Tottenham Hotspur

   18:55 20:55
   20:55

   Závod Zbraslav - Jíloviště

   21:10

   Fotbal: Luton Town - Manchester United

   23:05

   Fotbal: Stade Rennes - AS Monaco

   00:50

   Element (422)

   01:05

   UFC Reloaded (60)

Celý program