Dagestánský orel

Chabib promluvil o návratu do klece! V karanténě se připravuje na válku

Chabib Nurmagomedov
Zdroj: Profimedia
David Chmátal
David Chmátal
13.4. 2020 11:26
Téma:
UFC

Neporažený UFC šampion Chabib Nurmagomedov nastínil čas svého příštího zápasu. Zároveň s nadějí pro svůj návrat do klece vyjádřil i obavy o budoucnost celé organizace. Vše záleží na průběhu současné pandemie.

Dagestánský Orel měl již 18. dubna bránit svůj titul proti Tony Fergusonovi (25-3) na UFC 249. Kvůli současné situaci však zůstal uvězněný v Rusku a ze zápasu odstoupil ještě před jeho úplným zrušením. Chabib (28-0) skrze Instagram vyjádřil představu o potencionálním podzimním návratu, nicméně jeho kariéra neleží jen v jeho rukou.
 

„Září není tak daleko. Ale je těžké uvěřit, že vše skončí do září. Nicméně jeden moudrý člověk řekl, že i v době míru je nutné se připravovat na válku,“ napsal ke svému příspěvku Chabib. Naznačil tak, že by v záři byl připraven, avšak zároveň vyslovil nedůvěru, že se UFC s ohledem na současnou pandemii koronaviru do té doby rozběhne.

Zobrazit pspvek na Instagramu

, , , : - ?

Pspvek sdlen Khabib Nurmagomedov (@khabib_nurmagomedov),

Pozitivní zprávou je, že dagestánský Orel hodlá v době uzavření trénovat a v momentu uvolnění situace naskočí do plnohodnotné přípravy. Tu mu zpomalí muslimský svátek Ramadán, během kterého se šampion bude věnovat spirituálním aktivitám a MMA půjde stranou. Trénovat může znovu začít po 23. květnu, což mu na avizovaný zářijový termín poskytne dost času.


Na září poukázal také z důvodu, že UFC pro tento měsíc nastínilo možnost dalšího galavečeru v Abu Dhabí. Kde Chabib 7. září 2019 absolvoval svou poslední obhajobu proti Dustinovi Poirierovi (25-6-1NC). Vyzyvatele tenkrát ukončil ve třetím kole.

Na Whiteově "Zápasnickém ostrově" se tak neobjeví, avšak zůstává připraven a každého MMA fanouška může těšit, že od zápasení neupustil. S kým se po skončení pandemie utká není vůbec jisté. Ve vzduchu je možnost pošesté zkusit domluvit zápas s Fergusonem, či dát prostor vycházející hvězdě Justinu Gaetjemu nebo vyslyšet volání o odvetu svého rivala Conora McGregora.

TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Fotbal: AC Sparta Praha B - FK Dukla Praha

   10:25 12:30
   12:30

   Winter Games NZ - Obsidian Big Air

   13:00

   Florbal: Oilers - Tiikerit

   14:45

   Sokolský běh republiky

   15:00

   NHL: Arizona Coyotes - Vegas Golden Knights

   16:45

   Fotbal: FC Spartak Trnava - MFK Skalica

 • Nova Sport 2

  • NHL: Arizona Coyotes - Vegas Golden Knights

   10:45 12:25
   12:25

   Magazín NBA Action (5)

   12:50

   NBA - akce měsíce

   12:55

   Fotbal: FK Ústí nad Labem - SK Slavia Praha B

   14:35

   Evropská liga - podzim 2020

   15:30

   Czech rally 2020 (7)

Celý program