těžké období

Chabib se po smrti otce přestal ozývat! Je zápas s Gaethjem ohrožen?

Chabib Nurmagomedov, Justin Gaethje a Conor McGregor
Zdroj: Profimedia
Chabib Nurmagomedov, Justin Gaethje a Conor McGregor
Jiří Průša
Jiří Průša
Publikováno 20. 7. 2020
Téma:
MMA

Neporažený UFC šampion lehké váhy Chabib Nurmagomedov prožívá smutné období. Na začátku července mu zemřel otec a degastánský Orel přestal komunikovat se světem. V září se má přitom utkat s prozatímním šampionem Justinem Gaethjem. Jenže není jisté, že k tomuto souboji dojde. Do akce by tak mohl jít Conor McGregor

Do smrti svého otce přidával Chabib Nurmagomedov takřka denně příspěvky na své sociální sítě. Od 3. července ale není na jeho Twitteru ani Instagramu žádný nový příspěvek.


A Chabib prý nekomunikuje ani s UFC. Šéf organizace Dana White ale situaci chápe a prý nechce truchlícího Dagestánce otravovat. Zápas s Gaethjem by podle něj měl proběhnout. "Nemyslím si, že je to pryč. Teď jen čekám, až od Chabíba něco uslyším," řekl minulý týden White o očekávaném duelu.


Jenže podle webu TMZ Sports už začal Nurmagomedovův manažer Ali Abdelaziz vyjednávat náhradní řešení. "Chabib mi řekl, abych řekl Justinovi (Gaethjemu), aby šel bojovat s Conorem (McGregorem). Ale Justin řekl ne," uvedl Abdelaziz."Conor by teď mohl být náhradník. Mohl by jít, třeba i vyhrát a vydělat nějaké peníze," navrhl rozumné řešení aktuální situace v lehké váze Abdelaziz. Jenže pokud Gaethje nechce, těžko ho někdo k souboji s Irem donutí. Nikde navíc není psáno, že McGregor by s tímto bojem souhlasil. I když, pokud by výzvu přijal a vyhrál, vysloužil by si vytouženou odvetu s Chabibem.

 


Abdelaziz, který je i Gaethjeho manažer, již dříve uvedl, že McGregor se s vítězem souboje Nurmagomedov vs. Gaethje neutká. Aby mohl dostat titulovou šanci, měl by prý nejdřív porazit Fergusona, Machačeva, nebo nějakého jiného silného soupeře. Souboj s Gaethjem by tak pro McGregora smysl dával.

TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Sportovní noviny

   09:00 09:05
   09:05

   Fotbal: FC Lorient - Olympique Lyon

   11:00

   Ranní sportovní noviny

   11:05

   Ragby: Northampton Saints - Sale Sharks

   12:50

   NHL – akce měsíce

   13:00

   Polední sportovní noviny

 • Nova Sport 2

  • Fotbal: Tottenham Hotspur - Chelsea FC

   09:00 10:45
   10:45

   Závod Zbraslav - Jíloviště

   10:55

   MČR v Gran Turismo Sport (5)

   11:00

   Rychlá kola (9)

   11:30

   Off-road Maraton (2)

   11:50

   Filip Řeháček - Andalusie

Celý program