Je to spravedlivé?

Chabib odstoupil! Naštvaný Ferguson žádá odebrání titulu šampiona

Chabib Nurmagomedov a Tony Ferguson
Zdroj: koláž tn.cz / profimedia
Chabib Nurmagomedov a Tony Ferguson
David Chmátal
David Chmátal
2.4. 2020 10:51
Téma:
UFC

Neporažený šampion Chabib Nurmagomedov potvrdil zvěsti o jeho odstoupení z UFC 249. Na Instagramu podal fanouškům vysvětlení, ale zároveň připomněl, že on je tím, koho to mrzí nejvíc. Rival Tony Ferguson nemá pro jeho slova pochopení a žádá o odebrání titulu.

UFC 249 se má pořádat i přes současnou krizovou situaci. Avšak, kvůli neustále měnící se lokaci, největší hvězda galavečera zůstala uvězněná v Rusku. Chabib (28-0) pro své odstoupení nabídl rozumné vysvětlení.
 

„Jsem doma v karanténě a sleduju současnou situaci. Vlády urgují občany, aby zůstali doma a zabránili šíření nákazy. A já mám být jediným, kdo si bude dělat co chce, přeletím svět abych zachránil galavečer,“ diví se šampion.„Rozumím tomu a jsem rozhodně víc zklamaný než vy, že musím zrušit zápas. Největší země a úspěšné společnosti jsou zdrcené tím, co se děje. Situace se mění každý den, ale Chabib musí pořád zápasit, to je to co si myslíte?“ pokračoval ve svém příspěvku zdrcený dagestánský Orel.

Chabib na doporučení UFC odletěl z USA, kde se několik týdnů připravoval. Organizace šampionovi řekla, že se galavečer bude konat v Spojených Arabských Emirátech, následně však změnila plány a kvůli celosvětovému uzavření hledá novou lokaci v Americe.

Dagestánský Orel se sice obhajuje, že přistřihnutá křídla nemá vlastním přičiněním, nicméně jeho soupeř Tony Ferguson (25-3) ho považuje za zbabělce. „Byl v Abu Dhabi, měl šanci se vrátit, než Rusko zavřelo hranice. Rozhodl se jet do Dagestánu a nedokončit přípravný kemp. On prostě nechce zápasit, bojí se a utíká. Měli by mu vzít titul,“ reagoval Tony v rozhovoru pro ESPN.

Je pochopitelné, že je Tony naštvaný, ale Chabib se zkrátka zachoval jako rozumný člověk. UFC nedokáže oznámit novou lokaci a každý zápasník je v nejisté situaci. Ferguson má štěstí, že žije a trénuje v USA, ale pokud by se galavečer přemístil do Arábie, byl by on tím, kdo by nepřijel. Chabib zkrátka nevěděl co se bude dít, a tak odjel za svou rodinou. Přesto v Dagestánu dál tvrdě trénoval a rozhodně není tím, kdo by vycouval ze zápasu kvůli obavě z prohry.
 

Nicméně Ferguson ví své: „On věděl že neudělá váhu, že by ho čekaly pořádně těžké časy. Za mě prostě utekl. Mohl zápas zachránit, ale šance zahodil. Zachránil si krk.“

Naštvaný Tony kolem sebe kope, neboť opět přišel o šanci na plnohodnotný titul šampiona lehké váhy (do 70 kg). Je možné, že se s novým soupeřem utká o pás prozatímního vládce divize, nicméně to už Fergusonovi nestačí. Kdyby UFC odebralo Chabibovi titul za těchto okolností, bylo by to nadmíru nespravedlivé.

TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • NHL: Washington Capitals - Buffalo Sabres

   09:05 11:00
   11:00

   Ranní sportovní noviny

   11:05

   NHL: Dallas Stars - Columbus Blue Jackets

   12:50

   Libor Suchánek - český rozhodčí v NHL

   13:00

   Polední sportovní noviny

   13:05

   Bike2Boat - MTB & Kayak Expedition

 • Nova Sport 2

  • Manchester United - Granada CF

   09:00 10:45
   10:45

   NBA Triple (4)

   11:00

   NBA: Los Angeles Lakers - Boston Celtics

   13:00

   AS Řím - AFC Ajax

   14:45

   Ragby: Itálie - Anglie

   16:25

   NHL: Dallas Stars - Columbus Blue Jackets

Celý program