že by?

Chabib může dostat vysněného soupeře! Prezident UFC to připustil

Chabib a GSP
Zdroj: Twitter

Fanoušci MMA stále ještě vstřebávají řežbu o pás UFC v lehké váze, kterou vyhrál Chabib Nurmagomedov nad Dustinem Poirierem. Mnozí z nich už mluví o jeho dalším soupeři. Prezident organizace Dana White totiž na tiskové konferenci připustil, že by se neporažený šampion mohl utkat s legendárním Georgesem St-Pierrem!

Chabib vyřídil Poiriera a svoji dominanci v profesionální kariéře navýšil už na 28 výher. Za svoji kariéru už tak zmrzačil celou řadu ostřílených borců včetně Conora McGregora. A byl to právě zuřivý Ir, který už delší dobu hlasitě volá po odvětě.

Jenže Orel z Dagestánu má zálusk na jinou kapacitu. V souvislosti s jeho dalšími možnými soupeři se skloňovalo jméno Tonyho Fergusona, ale dříve také Georgese St-Pierra, kterého Chabib už dokonce sám vyzval. Podmínkou by však bylo to, že by GSP musel zhubnout z welterové do lehké váhy.

Chabib je neporaženým šampionem UFC. Naposledy si poradil s Dustinem Poirierem:

Jak se později ukázalo, UFC o tomto souboji ani neuvažovalo, protože GSP na začátku tohoto roku ukončil kariéru a souboj tak mohl zůstat maximálně v teoretické rovině.

Nyní to však vypadá, že by k jejich vysněnému zápasu mohlo přece jen dojít! Prezident UFC totiž na pozápasové tiskové konferenci UFC 242 odpovídal na otázky novinářů a poslední dotaz směřoval právě na výše zmiňovaný duel. Jeden z novinářů se přímo zeptal, jestli je možné, že by se Chabib utkal s Georgesem St-Pierrem. White se dlouze zamyslel a vyřkl jasnou odpověď. "Samozřejmě," prohlásil a pak se dlouho usmíval, jako starý lišák.

Na tiskovou konferenci s Danou Whitem se můžete podívat níže. Otázka na souboj Chabiba s GSP padne až na konci videa (v čase 20:16).

Anketa

Kdo by podle vás vyhrál souboj Chabib-GSP?

Hlasovalo 709 lidí.

mm TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 18:55 20:45

   Házená: SC Magdeburg - SG Flensburg - Handewitt

   20:45

   RunTour - Pardubice

   21:00

   Večerní sportovní noviny

   21:05

   Fotbal: Paris Saint - Germain - FC Nantes

   22:50

   NHL - akce měsíce

   23:00

   Večerní sportovní noviny

 • Nova Sport 2

  • 20:00 21:30

   Czech Open 2019

   21:30

   Rebel Prague Darts Masters 2019 - Souboj Legend Ohlédnutí za šipkařskou exhibicí s účastí Phila Taylora

   21:45

   Element (402)

   22:00

   Basketbal: Iberostar Tenerife - Brose Bamberg

   23:40

   Fotbal: AS Saint - Étienne - OGC Nice

   01:25

   NBA – akce měsíce

Celý Program