Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

že by?

Chabib může dostat vysněného soupeře! Prezident UFC to připustil

Chabib a GSP
Zdroj: Twitter

Fanoušci MMA stále ještě vstřebávají řežbu o pás UFC v lehké váze, kterou vyhrál Chabib Nurmagomedov nad Dustinem Poirierem. Mnozí z nich už mluví o jeho dalším soupeři. Prezident organizace Dana White totiž na tiskové konferenci připustil, že by se neporažený šampion mohl utkat s legendárním Georgesem St-Pierrem!

Chabib vyřídil Poiriera a svoji dominanci v profesionální kariéře navýšil už na 28 výher. Za svoji kariéru už tak zmrzačil celou řadu ostřílených borců včetně Conora McGregora. A byl to právě zuřivý Ir, který už delší dobu hlasitě volá po odvětě.

Jenže Orel z Dagestánu má zálusk na jinou kapacitu. V souvislosti s jeho dalšími možnými soupeři se skloňovalo jméno Tonyho Fergusona, ale dříve také Georgese St-Pierra, kterého Chabib už dokonce sám vyzval. Podmínkou by však bylo to, že by GSP musel zhubnout z welterové do lehké váhy.

Chabib je neporaženým šampionem UFC. Naposledy si poradil s Dustinem Poirierem:

Jak se později ukázalo, UFC o tomto souboji ani neuvažovalo, protože GSP na začátku tohoto roku ukončil kariéru a souboj tak mohl zůstat maximálně v teoretické rovině.

Nyní to však vypadá, že by k jejich vysněnému zápasu mohlo přece jen dojít! Prezident UFC totiž na pozápasové tiskové konferenci UFC 242 odpovídal na otázky novinářů a poslední dotaz směřoval právě na výše zmiňovaný duel. Jeden z novinářů se přímo zeptal, jestli je možné, že by se Chabib utkal s Georgesem St-Pierrem. White se dlouze zamyslel a vyřkl jasnou odpověď. "Samozřejmě," prohlásil a pak se dlouho usmíval, jako starý lišák.

Na tiskovou konferenci s Danou Whitem se můžete podívat níže. Otázka na souboj Chabiba s GSP padne až na konci videa (v čase 20:16).

Anketa

Kdo by podle vás vyhrál souboj Chabib-GSP?

Hlasovalo 652 lidí.

mm TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 09:00 09:05

   Sportovní noviny

   09:05

   Fotbal: Philadelphia Union - Los Angeles Football Club

   10:45

   Cyklomagazín (4)

   11:00

   Ranní Sportovní noviny

   11:05

   Evropská liga 2019

   12:00

   Magazín Evropské ligy (1)

 • Nova Sport 2

  • 09:00 10:40

   Fotbal: RC Lens - LB Châteauroux

   10:40

   Ligue 1 Highlights (5)

   11:30

   Truck Racing Magazine (7)

   11:50

   Off-road Maraton (5)

   12:10

   UFC Unleashed (7)

   13:00

   Fotbal: AS Monaco - Olympique Marseille

Celý Program