veřejný trénink

Chabib místo tréninku bavil fanoušky! Odpovídal úplně na všechno

Chabib Nurmagomedov a Dustin Poirier mají za sebou veřejný trénink, kde měli fanoušci jedinečnou možnost vidět, jak se jejich oblíbenci připravují na sobotní zápas. Neporažený šampion UFC z Dagestánu to však pojal po svém a místo sparringu se rozhodl, že bude odpovídat na dotazy svých obdivovatelů.

Už v sobotu 7. září se v rámci galavečera UFC 242 rozhodne o tom, kdo si vybojuje zlatý pás pro šampiona lehké váhy. Favoritem je sice Chabib, ale je to zápas a tak i Dustin může celý svět překvapit.

"Orel z Dagestánu" se evidentně cítí dobře a tak místo tréninku odpovídal zvídavím fanouškům, kterým za nejlepší dotaz slíbil tričko. Jeden z prvních se Chabiba zeptal, jestli se chystá zatančit, když Poiriera porazí. "Táta mi říkal, ať nedělám to, co neumím, takže raději ne. Není to ani můj styl. Když jdu do klece, tak zatančím maximálně se svým soupeřem," odpověděl s úsměvem na tváři muž, kterého v UFC doposud nikdo neporazil.

 

Další dotaz směřoval na to, jak je těžké stát se šampionem. "Když jsem se v Dagestánu narodil, tak táta měl tělocvičnu. Tam jsem chodil každý den trénovat, dlouhých 25 let. A teď jsem tady, neporažený UFC šampion v lehké váze," prozradil mu jednoduchý návod na úspěch.

Otázka ale padla i na to, jestli se v budoucnu neplánuje prorazit i v jiné váhové kategorii. "Ne, to určitě neplánuji. Já se v lehké váze cítím dobře, na to se specializuji a pérová ani welterová divize mě neláká," vysvětlil jasně Chabib.
 

A jak vlastně vidí svoji budoucnost a čeho by chtěl ještě dosáhnout, zeptal se další z fanoušků. "No já teď plánuji jen ten sobotní zápas a v neděli si objednám stejk a burgr. A taky džus! Já se opravdu potřebuji najíst, jsem teď hladový. Ostatně víte, proč orel létá? Protože má hlad a přesně tak se teď cítím," opověděl prozaicky mistr grapplingu.

 

Chabib Nurmagomedov odpovídal fanouškům:

Asi nejzajímavější otázka pak padla na tolik probíraný souboj s legendou UFC Georgesem St-Pierrem, o kterém se poměrně dost spekulovalo.

"Nikdy jsem s UFC nemluvil o tom, že bychom se utkali. Ale byl by to skvělý zápas, protože on je jedním z nejlepších MMA zápasníků na světě. Kdyby se vrátil z důchodu a šel do lehké váhy, tak bych do toho určitě šel," uzavřel Chabib.

Jeho ale v nejbližší době nečeká ani stejk, ani souboj s Georgesem St-Pierrem, ale souboj s Poirierem. Galavečer UFC 242 začíná už tuto sobotu 7. září od 20 hodin. Sledovat ho můžete na stanici Nova Sport 2, nebo přes videoportál VOYO.

mm TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 02:00 05:30

   Hokej: NHL All - Star Game 2020

   09:00

   Sportovní noviny

   09:05

   FK Mladá Boleslav - FC DAC Dunajská StredaZáznam semifinálového utkání fotbalového Tipsport Malta Cupu

   11:00

   Sportovní noviny

   11:05

   Hokej: NHL All - Star Game 2020

   13:05

   Fotbal: FC Zbrojovka Brno - FC Baník Ostrava

 • Nova Sport 2

  • 23:55 05:00

   UFC Fight Night: Blaydes vs. Dos Santos

   09:00

   Fotbal: AS Monaco - Racing Strasbourg

   10:45

   Marek Hyka – Hlavou dolů (2)

   11:00

   NBA: Utah Jazz - Dallas Mavericks

   13:00

   Winter Games - Freeski & Snowboard

   13:30

   World Rookie Tour - Part 2

Celý Program