dagestánská krev

Chabib má nového nástupce! Je jím jeho 23letý bratranec Usman

Usman Nurmagomedov s bratrancem Chabibem
Zdroj: Instagram / Usman Nurmagomedov
Usman Nurmagomedov s bratrancem Chabibem
David Chmátal
David Chmátal
Publikováno 6. 8. 2020
Téma:
UFC

Zatímco se blíží konec kariéry neporaženého UFC šampiona Chabiba Nurmagomedova, v jeho stínu vyrůstá nová hvězda. Tou má být jeho o osm let mladší bratranec Usman Nurmagomedov. „Je to absolutní zabijak,“ říká manažer Ali Abdelaziz. Podle něj je mladý talent lepší než Chabib a slibuje si od něj velké úspěchy.

„Má bilanci 10-0 a všechno vyhrál před limitem. Je to absolutní zabiják. Je to specialista thajského boxu a Chabibův bratr (bratranec). Víte, co tím myslím? Když máte stejnou krev jako Chabib, umíte to na zemi,“ prohlásil o něm Abdelaziz pro Asian MMA.

Teprve 23letý Usman Nurmagomedov (10-0) by se podle manažera UFC hvězd měl stát nástupcem Chabiba (28-0).  Má za sebou deset zápasů a všechny ukončil před limitem. Naposledy stál v kleci 31. července, kdy mu na vítězství stačilo 40 vteřin.Usman trénuje po boku hvězdného Chabiba pod dohledem trenéra Javiera Mendeze. Se svým bratrancem sdílí i manažera, který ho považuje za budoucí hvězdu světového MMA. Podle něj svými dovednostmi svého bratrance dalece přesahuje. 

„Je to lepší verze Chabiba. Má všechno. Je to dobrý postojář, dobrý v zápase i v jiu-jitsu. Vypíná soupeře lokty. Je to opravdový fenomén. Je jako kombinace Chabiba, Jonese a Adesanyi,“ opěvoval manažer mladého talenta.

Talentovaný zápasník zatím působil v Rusku či na blízkém východě. Na smlouvu s UFC stále čeká, ale s manažerem jako je Ali Abdelaziz se ji jistě dočká v blízké budoucnosti a doplní tak klan Nurmagomedů. 

Kromě Chabiba v UFC působí i jeho další dva bratranci. V listopadu 2019 v prestižní organizaci debutoval 30letý Abubakar Nurmagomedov (15-3-1), který podlehl Zawadovi.Zato 24letý Umar Nurmagomedov (12-0), který s UFC podepsal smlouvu záčátkem roku 2020, na premiérový zápas stále čeká. Představit se měl na Zápasnickém ostrově v Abú Zabí, ale nakonec ze zápasu odstoupil.

V UFC také zápasí Islam Machačev (18-1) který sice pokrevně s rodinou Nurmagomedů není spřízněn, ale se šampionem vyrůstal a trénoval pod jeho nedávno zesnulým otcem Abdulmanapem Nurmagomedovem.


Další zápasníci, kteří vzešli ze školy Chabibova otce, jsou například Zubaira Tuchugov (19-4-1), který v UFC bojuje od roku 2014, či Tagir Ulanbekov (11-0), který s UFC smlouvu podepsal, ale stejně jako Umar na debutový zápas stále čeká.
 

 

TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • NHL: New York Islanders - Tampa Bay Lightning

   09:05 11:00
   11:00

   Ranní sportovní noviny

   11:05

   Fotbal: Eintracht Norderstedt - Bayer Leverkusen

   12:55

   Polední sportovní noviny

   13:00

   1000 mil československých

   13:15

   MotoGP - VC Emilia - Romagna (trénink Moto3)

 • Nova Sport 2

  • Fotbal: Olympique Marseille - AS Saint - Étienne

   09:00 10:45
   10:45

   RunTour - Olomouc

   11:00

   Czech PGA Ropice Golf Trophy

   12:00

   NBA: Boston Celtics - Miami Heat

   14:00

   NHL: New York Islanders - Tampa Bay Lightning

   15:45

   Běhej lesy - Jizerská

Celý program