protekce

Chabib je zavřený v Rusku! UFC 249 může zachránit Vladimír Putin

Khabib Nurmagomedov
Zdroj: Profimedia
David Chmátal
David Chmátal
27.3. 2020 14:40
Téma:
UFC

I přes veškeré snažení prezidenta UFC Dany Whitea je galavečer UFC 249 a zápas Chabib Nurmagomedov vs. Tony Ferguson znovu ohrožen. Ačkoli jej organizace přesunula na nové, zatím neznámé místo, v cestě stojí nová překážka. Není o nic menší než samotné Rusko.

V rámci preventivních opatření Rusko vyhlásilo kompletní uzavření. V rámci tohoto kroku se ruší mezinárodní lety do i ze země. To zkřížilo plány neporaženému šampionovi lehké váhy (do 70 kg) Chabibovi Nurmagomedovi (28-0), který nedávno kvůli uzavření USA přesunul svůj tréninkový kemp zpět do rodné vlasti.
 

Nicméně pro duel s Tony Fergusonem (25-3) stále hoří plamínek naděje. „Některé ruské lety budou i přes restrikce stále povoleny, aby domů přivezly naše občany v cizích zemí. Taktéž se lety mohou uskutečnit na základě speciálního povolení,“ stojí na stránkách ruské vlády.

Chabib je pro mnohé národní hrdina, a tak by mohl dostat udělenou výjimku. Přeci jenom se s nejmocnějším mužem Ruska Vladimírem Putinem dobře zná. Několikrát byl pozvaný k němu na návštěvu.
 

Navíc by zpřísněná opatření měla platit jen do 5. dubna. Chabib by tedy měl mít dva týdny na přesunutí do cílové lokace jelikož UFC 249 se má konat 18. dubna. 

Avšak i kdyby mohl odletět, zatím nikdo kromě prezidenta UFC neví kam. Původní lokace v New York je z očividných důvodů nereálná, avšak organizace zatím neprozradila, kam se akce přesune. Nejžhavějšími kandidáty jsou Florida, Spojené Arabské Emiráty či právě Rusko.

Organizace i přes nepříznivou situaci hodlá galavečer uskutečnit. Navíc slibuje jednu z nejlepších MMA akcí vůbec. Absenci fanoušků, předzápasových tiskovek a případné zrušení pár duelů hodlá UFC kompenzovat zařazením zápasů, které měly proběhnout na třech zrušených galavečerech. Karta by tak měla být opravdu nabitá.
 

Kvůli tomuto záměru byla řada zápasníků podstoupila zdravotní prověrky včetně testů na COVID-19. Jedním z hlavních kandidátů je duel těžké váhy mezi Francisem Ngannou (14-3) a Jairzinhem Rozenstruikem (10-0), který měl proběhnout 29. března.

VOYO

Sledujte Nova Sport ve Full HD na Voyo.cz

TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • NHL: Montreal Canadiens - Vegas Golden Knights

   02:05 04:45
   09:00

   Ranní sportovní noviny

   09:05

   NHL: Montreal Canadiens - Vegas Golden Knights

   10:45

   MotoGP - VC Německa (závod Moto3)

   11:30

   MotoGP - VC Německa (závod Moto2)

   12:15

   MotoGP - VC Německa (závod MotoGP)

 • Nova Sport 2

  • NBA: Brooklyn Nets - Milwaukee Bucks

   01:30 03:30
   09:00

   ATP Tour 250: Mallorca Championships

   10:40

   Fotbal: Ligue 1 - Nejlepší zákroky sezony (2)

   10:50

   RunTour - Brno

   11:00

   Házená: HSG Nordhorn - Lingen - SG Flensburg - Handewitt

   12:25

   Sportovní originály - 180 s Williamem O’Connorem

Celý program