Dagestánský orel

Chabib je kritickým stavem otce zdrcený! I tak se rozhodl bránit titul

Chabib Nurmagomedov se svým otcem
Zdroj: Profimedia
David Chmátal
David Chmátal
Publikováno 15. 5. 2020
Téma:
UFC

Otec neporaženého šampiona Chabiba Nurmagomedova se sice probral z kómatu, ale jeho stav stále zůstává kriticky. Dagestánský Orel je situací pochopitelně zdrcený, ale staví se k ní jako chlap. Dokonce přistoupil na zápas s Justinem Gaethjem.

Sedmapadesátiletý Abdulmanap Nurmagomedov prodělal těžký zápal plic, bylo mu operováno srdce a následně upadl do kómatu. Také se potvrdilo podezření na koronavirus. Podle nejnovějších zpráv je již při vědomí, ale stále není mimo ohrožení života.

 

Chabib se zatím k situaci sám nevyjádřil, ale prezident UFC Dana White informoval, že s dagestánským Orlem mluvil. Ten je zdravotním stavem svého otce pochopitelně zdrcen, ale i přes probíhající okolnosti kývnul na další obhajobu svého titulu.
 


„Mluvil jsem s Chabibem a je jasné, že je tím zničený. Ale on je hodně hrdý a staví se k tomu jako chlap. Stalo se zkrátka pár nechtěných věcí, ale (zápas) Chabib vs. Gaethje je v plánu. Chabib řekl, že v září bude připraven,“ řekl White na konferenci po posledním UFC galavečeru.

Dana White prozradil, že organizace už dojednává podmínky pro nadcházející duel a Chabibově týmu zaslala smlouvu. Vypadá to, že o budoucnosti lehké váhy se rozhodne v září. Chabiba (28-0) vyzve prozatímní šampion Justin Gaethje (22-2), který si šanci vysloužil fenomenálním výkonem na UFC 249 v duelu s Tonym Fergusonem (25-4).
 

Sestřih duelu Ferguson vs. Gaethje o prozatímní titul lehké váhy:
Otázkou zůstává, zda otec a trenér v jedné osobě, povede Chabiba i do nadcházející bitvy. Svého syna doprovází po celou dobu jeho MMA kariéry a předal mu cenné zápasnické zkušenosti, které ho dovedly až na vrchol UFC.

 

TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Ragby: Bath Rugby - Gloucester Rugby

   18:25 20:30
   20:30

   Major League Soccer Highlights (7)

   21:00

   Večerní sportovní noviny

   21:05

   PENATI SLOVAK OPEN CHAMPIONSHIP 2020

   22:05

   MotoGP - VC Emilia - Romagna (závod Moto3)

   23:00

   MotoGP - VC Emilia - Romagna (závod MotoGP)

 • Nova Sport 2

  • Fotbal: Leyton Orient - Tottenham Hotspur

   18:55 20:55
   20:55

   Závod Zbraslav - Jíloviště

   21:10

   Fotbal: Luton Town - Manchester United

   23:05

   Fotbal: Stade Rennes - AS Monaco

   00:50

   Element (422)

   01:05

   UFC Reloaded (60)

Celý program