UFC 249

Chabib ani Mach netrénují zbytečně. Prokletý zápas má novou lokaci!

Mach Muradov a Chabib Nurmagomedov
Zdroj: koláž tn.cz / profimedia
Mach Muradov a Chabib Nurmagomedov
David Chmátal
David Chmátal
Publikováno 24. 3. 2020
Téma:
UFC

Prezident UFC Dana White dělá vše proto, aby svým fanouškům doručil v krizové době onen prokletý zápas. Podle posledních zpráv již zajistil novou lokaci pro UFC 249. Duel o titul lehké váhy mezi Chabibem Nurmagomedovem a Tony Fergusonem je zase o něco blíž k uskutečnění!

UFC muselo z očividných důvodů odložit 3 z plánovaných galavečerů a i nejočekávanější duel posledních let se kvůli bezpečnostním opatřením nemůže konat podle plánů v New Yorku. Nicméně nejmocnější muž v MMA světě Dana White už prý má novou lokaci pro UFC 249.
 

„Už vím, kde to bude. Ale ještě vám to nemůžu prozradit. Nicméně já vím hodně věcí, například nebudou tam přítomní fanoušci. Bude to uzavřená akce,“ tajnůstkařil prezident UFC v online rozhovoru s Kevinem Iolem z Yahoo Sports.

White hodlá doručit, co slíbil. Oficiálně není známá nová lokace, ale jako jedna z nejpravděpodobnějších variant se nabízejí Spojené Arabské Emiráty. Ať už se 18. dubna UFC 249 uskuteční kdekoli, je jisté, že to bude za zavřenými dveřmi, stejně jako poslední galavečer v Brazílii, kde debutoval David Dvořák.

Zápas Chabib (28-0) vs. Ferguson (25-3) je dlouho očekávané střetnutí dvou dominujících lehkých vah (do 70 kg). V kleci se měli potkat už 4x, ale vždy jeden z nich ze zdravotních důvodů odstoupil. Skoro to vypadá, že musela vypuknout světová pandemie, aby znova zabránila tomuto prokletému zápasu.

Nepříznivá situace, nejisté podmínky a absence diváků neporaženého šampiona matou. Těsně před uveřejněním nejnovější zprávy, přidal na Instagram zklamaný komentář: „Kde bojujeme a bojujeme vůbec? Co váha? Takhle jsem si to nepředstavoval.“ Vypadá to, že dagestánský Orel může být klidný, neboť White vše zařídí.

Věci v pohybu jsou skvělou zprávou i pro českého Uzbeka Machmuda Muradova (24-6), který se má na stejném galavečeru  představit v předzápase s Karlem Robersonem (9-2). Pro Macha to bude již třetí zápas v UFC. Dva předchozí vyhrál i přes krátkou dobu na přípravu. Teď sice dostal vytoužené 3 měsíce, ale čeká ho zatím nejtěžší soupeř kariéry!

TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • TOP Liga ČTS by MONETA

   12:00 13:45
   13:45

   Element (417)

   14:00

   TOP Liga ČTS by MONETA

   15:45

   Nova Cup - Sázava

   16:00

   TOP Liga ČTS by MONETA

   17:45

   Czech rally 2020 (1)

 • Nova Sport 2

  • NBA Classic Games: Philadelphia 76ers - Milwaukee Bucks

   13:00 14:45
   14:45

   Fotbal: Olympique Lyon - Stade Brestois

   16:30

   Element (417)

   16:45

   Filip Řeháček - zimní příprava

   17:00

   NHL: Toronto Maple Leafs - Colorado Avalanche

   18:40

   Basketbal: De’Aaron Fox - Koše z protiútoku

Celý program