UFC 249

Chabib ani Mach netrénují zbytečně. Prokletý zápas má novou lokaci!

Mach Muradov a Chabib Nurmagomedov
Zdroj: koláž tn.cz / profimedia
Mach Muradov a Chabib Nurmagomedov
David Chmátal
David Chmátal
Publikováno 24. 3. 2020
Téma:
UFC

Prezident UFC Dana White dělá vše proto, aby svým fanouškům doručil v krizové době onen prokletý zápas. Podle posledních zpráv již zajistil novou lokaci pro UFC 249. Duel o titul lehké váhy mezi Chabibem Nurmagomedovem a Tony Fergusonem je zase o něco blíž k uskutečnění!

UFC muselo z očividných důvodů odložit 3 z plánovaných galavečerů a i nejočekávanější duel posledních let se kvůli bezpečnostním opatřením nemůže konat podle plánů v New Yorku. Nicméně nejmocnější muž v MMA světě Dana White už prý má novou lokaci pro UFC 249.
 

„Už vím, kde to bude. Ale ještě vám to nemůžu prozradit. Nicméně já vím hodně věcí, například nebudou tam přítomní fanoušci. Bude to uzavřená akce,“ tajnůstkařil prezident UFC v online rozhovoru s Kevinem Iolem z Yahoo Sports.

White hodlá doručit, co slíbil. Oficiálně není známá nová lokace, ale jako jedna z nejpravděpodobnějších variant se nabízejí Spojené Arabské Emiráty. Ať už se 18. dubna UFC 249 uskuteční kdekoli, je jisté, že to bude za zavřenými dveřmi, stejně jako poslední galavečer v Brazílii, kde debutoval David Dvořák.

Zápas Chabib (28-0) vs. Ferguson (25-3) je dlouho očekávané střetnutí dvou dominujících lehkých vah (do 70 kg). V kleci se měli potkat už 4x, ale vždy jeden z nich ze zdravotních důvodů odstoupil. Skoro to vypadá, že musela vypuknout světová pandemie, aby znova zabránila tomuto prokletému zápasu.

Nepříznivá situace, nejisté podmínky a absence diváků neporaženého šampiona matou. Těsně před uveřejněním nejnovější zprávy, přidal na Instagram zklamaný komentář: „Kde bojujeme a bojujeme vůbec? Co váha? Takhle jsem si to nepředstavoval.“ Vypadá to, že dagestánský Orel může být klidný, neboť White vše zařídí.

Věci v pohybu jsou skvělou zprávou i pro českého Uzbeka Machmuda Muradova (24-6), který se má na stejném galavečeru  představit v předzápase s Karlem Robersonem (9-2). Pro Macha to bude již třetí zápas v UFC. Dva předchozí vyhrál i přes krátkou dobu na přípravu. Teď sice dostal vytoužené 3 měsíce, ale čeká ho zatím nejtěžší soupeř kariéry!

TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 13:05 14:30

   Házená: Frisch Auf! Göppingen - Füchse Berlin

   14:30

   SkiTour 2020 - ohlédnutí

   14:45

   Zvedni se z gauče (1)

   15:00

   Basketbal: ERA Nymburk - Gaziantep

   16:45

   Fotbal: VfL Bochum - Bayern Mnichov

   18:30

   Odpolední sportovní noviny

 • Nova Sport 2

  • 13:00 14:40

   Fotbal: AJ Auxerre - EA Guingamp

   14:40

   Fotbal: Lille OSC - AS Saint - Étienne

   16:20

   MotoGP – Virtuální závod

   17:00

   NHL: New Jersey Devils - Edmonton Oilers

   18:50

   NBA - Vzkazy hráčů na sociálních sítích

   19:00

   NBA All - Star Skills Competition 2020

Celý Program