Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Tenisté Smutné reakce

Čeští tenisté v šoku: O nemoci Novotné nevěděli, takto vzpomínají

Český tenis stále vstřebává smutnou zprávu, která v pondělí ráno obletěla svět. Jana Novotná podlehla rakovině ve věku 49 let. O její nemoci mnoho současných ani bývalých tenistů nevědělo. Redakce Nova Sport získala od několika z nich reakce.

Vůbec nejblíže byla Novotné ze všech tenistek Helena Suková. Tyto dvě hráčky v ženské čtyřhře vybojovaly dvě stříbrné olympijské medaile. „Je to hrůza. Škoda mladého života,“ hledala těžce slova Helena Suková. „Věděla jsem, že ta nemoc tam je. Netušila jsem však, že je to tak vážné. Věřila jsem, že léčba zabrala. O té smutné zprávě jsem se dozvěděla od jedné tenistky,“ dodala.

 

 

Na turnajích se s Novotnou potkával také Bohdan Ulihrach. „Je to šílené. Nevím o nikom, kdo by věděl, že je nemocná. Zemřela ve věku 49 let, o to nepochopitelnější je to u člověka, který nepil, nekouřil a sportoval. Co k tomu říct,“ říkal smutně bývalý 22. hráč světa. „Viděl jsem jí ještě asi dva roky dozadu, kdy trénovala Krejčíkovou, na Spartě, na turnaji. Pak už jsem ji neviděl,“ doplnil.

 

 

Je to tak šokující a nečekaná zpráva, že na ní mnozí nedokáží ještě ani reagovat. „Já se omlouvám, ale to je tak strašné, že se k tomu nechci veřejně vyjadřovat,“ řekla Nicole Vaidišová.

 

Nejen tenisté, kteří Novotnou znali osobně, jsou z její smrti zdrceni. „Osobně jsem ji neznala a neměla jsem tu možnost ji poznat. Od ostatních hráček však vím, že to byla strašně milá a oblíbená tenistka. Byla pro mě takovým dětským vzorem. Sledovala jsem obě její finále ve Wimbledonu a strašně jsem jí to přála. Působila na mě hrozně lidsky. Rozhodně byla velkou inspirací pro mnoho hráčů. Proto to zasáhlo všechny okolo,“ řekla Iveta (Benešová) Melzerová, bývalá světová hráčka číslo 25.

lju TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 09:50 11:05

   Moto GP - VC Aragonie (kvalifikace Moto GP)

   11:05

   Moto GP - VC Aragonie (závod Moto3)

   12:15

   KITE LIFE (5)

   12:30

   Filip Řeháček – MS Moto 3 Aragonie

   12:45

   Moto GP - VC Aragonie (závod Moto GP)

   14:15

   Moto GP - VC Aragonie (závod Moto2)

 • Nova Sport 2

  • 09:00 10:45

   Fotbal: New England Revolution - Real Salt Lake

   10:45

   Sestřih Evropské ligy UEFA (1)

   11:15

   Cyklomagazín (4)

   11:25

   Běhej Lesy – Boletice

   11:40

   FIVB Předolympijský kvalifikační turnaj - Čína

   13:25

   Házená: SC Magdeburg - Rhein-Neckar Löwen

Celý Program