až příští rok

Nové datum olympiády? Rozhodně skvělá volba, shodují se olympionici

Jiří Průša
Jiří Průša
Publikováno 30. 3. 2020

Olympijské hry v Tokiu jsou definitivně přeloženy na léto 2021. To, co si snad nikdo nepřál, bylo nevyhnutelné. Kvůli zdraví sportovců, fanoušků a celé veřejnosti bylo dostaveníčko sportovní elity posunuto o rok. V tuto chvíli již bylo nemyslitelné, že by se olympiáda letos konala, a tak i čeští sportovci toto rozhodnutí kvitují.

Olympijské hry jsou událost, na kterou se těší snad každý sportovec, který tam má namířeno. Ty letošní se v Tokiu bohužel neuskuteční, kvůli pandemii koronaviru byly odloženy, ale už je stanoven náhradní termín, který je o rok později oproti tomu původnímu. Varianta jaro nevyhrála, a tak se olympiáda uskuteční na přelomu července a srpna.

 

"Určitě to vítáme. Na druhou stranu, kdyby se konala kdykoliv jindy, tak my se na ni připravíme, jak nejlíp umíme,“ zhodnotil přeložení olympijských her na příští léto rychlostní kanoista Martin Fuksa.
 

Ten také prozradil, že aktuální situaci ohledně toho, kdy se bude moct znovu začít sportovat, raději nevěnuje pozornost. „Vůbec to nesleduju, snažím se soustředit čistě jenom na sebe, dělat to, co mi možnosti teď dovolí, makat, a až se situace nějak zlepší, tak se ta informace určitě ke mně dostane,“ uzavřel Fuksa.

„Myslím si, že je super, že to je ve stejném datu jako to mělo být v roce 2020,“ kvitoval rozhodnutí přeložit OH právě o rok šermíř Alexander Choupenitch.„Pro nás sportovce je super, že už to datum řekli, takže v hlavách máme nový cíl a budeme se snažit o tu olympiádu bojovat,“ dodal motivovaně Choupenitch.


„Jsem ráda, že i když se musela olympiáda odložit, zvolilo se takto smysluplné datum, na které se budou moci sportovci, ale i organizátoři řádně připravit a předvést výkony, jaké si diváci zaslouží vidět,“ pochválila správně zvolený termín oštěpařka Irena Gillarová.„To, že již víme datum olympijských her, je pro nás super zpráva, protože v tomhle období, kdy jsou v kanoistice zrušeny všechny domácí i mezinárodní závody, aspoň známe jeden termín, a to ten nejdůležitější, ke kterému se připravovat,“ připomněl rychlostní kanoista Radek Šlouf zoufalou situaci současného sportovního světa, v němž je alespoň olympiáda pomyslným světlem na konci tunelu.

 

"Naše příprava je vždycky lazená do posledního dne, takže jsem moc ráda, že to konečně známe a až budeme moct začít trénovat, tak se vrhneme do přípravy," prozradila plavkyně Barbora Seemanová.

 

TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Classic match Ligue 1: Paris Saint - Germain - Stade Brestois

   15:00 16:45
   16:45

   Fotbal: DFB - Pokal Highlights (6)

   17:00

   Off-road Maraton (1)

   17:20

   Filip Řeháček - zimní příprava

   17:30

   Silk Way Rally

   18:00

   Odpolední sportovní noviny

 • Nova Sport 2

  • NHL: Vancouver Canucks - Buffalo Sabres

   15:05 16:50
   16:50

   Element (417)

   17:00

   Fotbal: Bayer Leverkusen - Bayern Mnichov

   18:45

   Běhej lesy - Slavkovský les

   19:00

   NBA Classic Games: San Antonio Spurs - Detroit Pistons

   20:15

   Basketbal: Blake Griffin - NEJ akce 2015 - 2020

Celý program