Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Zlato Nejlepší na světě

Čeští sledge hokejisté jsou mistry světa! Nedostali ani jeden gól

Český paralympijský hokejový tým
Zdroj: facebook

Český hokej už sedm let čeká na další zlatou medaili z mistrovství světa. Inspirovat by se však mohl výkonem sledge hokejistů, kteří si z MS skupiny B v japonském Tomakomai odvážejí právě ten nejcennější kov. Nejen proto mají důvod k oslavám. Díky velkém úspěchu se vrátili do elitní skupiny A, navíc si zajistili účast v kvalifikačním turnaji o paralympijské hry v Pchjongčchangu 2018.

Velká radost zavládla v kabině českých sledge hokejistů. Po vydařeném mistrovství světa skupiny B, ve kterém neinkasovali ani jeden gól, berou zlaté medaile. Ve finále porazili domácí Japonsko 6:0. Už ve skupině roznesli Velkou Británii vysoko 12:0, Slovensko porazili poměrem 3:0 a Japonsko 2:0.

 

"Je to krásná erupce emocí," řekl pro Český paralympijský výbor Jiří Bříza, trenér zlatého týmu. "Byli jsme proti soupeři obezřetní, říkali jsme si, jestli do toho včerejšího zápasu ve skupině dal všechno. Nicméně kluci si střelný prach nechali na dnešek. Všechno nám hrálo do karet, od střídačky přes realizační tým až po hru na ledě. Máme obrovskou radost!," dodal Bříza.

 


Hrdinou celého turnaje byl český brankář Michal Vápenka. Dlouholetá opora reprezentace nepustila ani jeden gól. Ve finále zase řádil Michal Geier, který ve finálovém duelu zaznamenal celkem pět branek. " Japonci víc otevřeli hru a snažili se dát první gól, aby se v nás něco zlomilo, ale hru jsme určovali my. Co se týče mých branek, byla to týmová práce. Osobně jsem měl větší radost z přihrávky na první gól než z těch pěti následných branek," řekl Geier.

 


Sestava českého národního týmu:
Vápenka (Matoušek) – Berger, Doležal, Hrbek, Kubeš – Geier, Hábl, Krupička, Palát, Raul, Šafránek, Novák

 

lju TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 16:45 17:40

   Moto GP - VC Francie (závod Moto3)

   17:40

   Moto GP - VC Francie (závod Moto GP)

   18:50

   NHL News

   19:00

   Odpolední Sportovní noviny

   19:05

   FIVB Beach Volleyball - Itapema

   20:50

   Element (388)

 • Nova Sport 2

  • 17:00 19:00

   NHL: St. Louis Blues - San Jose Sharks

   19:00

   UFC Now (16)

   19:50

   NBA – akce měsíce

   20:00

   NBA: Toronto Raptors - Milwaukee Bucks

   22:00

   Fotbal: LA Galaxy - Colorado Rapids

   23:40

   Major League Soccer Highlights (12)

Celý Program