výsledky NHL

Čeští Hurikáni se zaskvěli! Mrázek vychytal výhru, Nečas má vítězný gól

Petr Mrázek s Martinem Nečasem a Brockem McGinnem slaví vítězství
NHL

Čeští hokejisté ve službách Caroliny měli lví podíl na vítězství Hurricanes 6:4 v nočním zápase NHL nad Washingtonem. Brankář Petr Mrázek pochytal 25 střel a útočník Martin Nečas vstřelil vítězný gól. Z dalších tuzemských hráčů si asistence připsali Filip Zadina a Filip Hronek z Detroitu. Red Wings ale prohráli s Floridou 4:5. Bod za přihrávku má také obránce San Jose Radim Šimek. Sharks porazili Philadelphii 6:1.

Hurikáni načali sérii sedmi domácích zápasů přesně tak, jak chtěli. Proti Capitals zářil hlavně Warren Foegele, který nasbíral tři body za dva góly a jednu asistenci.

Vítězný gól zapsal Nečas, který v 44. minutě dorazil zblokovanou střelu Hauly a připsal si svůj devátý zásah v sezoně. V dresu poražených měl asistenci Radko Gudas.

Nahrávky zaznamenali i čeští Filipové v sestavě Detroitu. Nejprve Zadina poslal do úniku Helma, který srovnal na průběžných 1:1. V 56. minutě pak Hronkovu střelu dorazil Glendening. Nejhorší tým NHL ale padl 4:5 a prohrál popáté za sebou.

Naopak šňůru proher zastavili hráči San Jose. Ti na svém ledě smetli Flyers 6:1. Svým prvním hattrickem v NHL se blýskl Švýcar Tino Meier. Asistenci na druhý gól Sharks má Radim Šimek. Tomáš Hertl nebodoval.