Videorozhovory

Čeští hokejisté v USA. Vrána odletěl domů, Mrázek s Nečasem se chystají

Jakub Vrána, Petr Mrázek a Martin Nečas
Zdroj: Profimedia, koláž TN.cz
Jakub Vrána (Washington), Petr Mrázek a Martin Nečas (oba Carolina).
Richard Wagner
Richard Wagner
31.3. 2020 9:49
Téma:
NHL

Mezi hokejisty, kteří žijí v zámoří v nejistotě, je nyní i řada Čechů, kteří v nejslavnější soutěži světa působí. Amerikou zmítá pandemie a není jisté, zda se NHL znovu rozběhne. Pro TV Nova hovořili brankář Petr Mrázek a útočníci Jakub Vrána s Martinem Nečasem.

Ačkoliv komisař NHL Gary Bettman sebevědomě prohlašuje, že chce soutěž dohrát klidně i v létě, aktuální situace ohledně šíření nového typu koronaviru za mořem však tyto naděje oddaluje.

 

Velkou smůlu měl v letošním ročníku brankář Caroliny Petr Mrázek. Chytil bravurní formu a v brankovišti Hurricanes se perfektně etabloval. Pak ale přišlo zranění, kvůli němuž nedochytal zápas v Torontu. A protože ze stejného důvodu odstoupil ze hry i gólman Reimer, musel zaskočit rolbař David Ayres.

 

Nyní se Mrázkův ceomeback do branky oddaluje. „My jsme se rozhodli zatím zůstat v Carolině. Samozřejmě, že chceme domů. Můžeme zatím aspoň chodit ven, takže je tady více co dělat. Doufám, že se to v Česku brzy změní a přiletíme,”
 prozradil v rozhovoru pro TV Nova.

 

Petr Mrázek hovoří o tom, proč zůstal v Americe:

Domů do Česka se vrátil Jakub Vrána, který v dresu Capitals prožil fantastickou sezónu. Do přerušení soutěže stihl nastřílet 25 gólů, v týmovém bodování mu patří čtvrté místo a drží si i pozitivní bilanci účasti na ledě.

 

„Před pár dny jsem se vrátil z Washingtonu. S českými spoluhráči jsme se rozhodovali, jestli odletět. Bylo nám jasné, že to přijde i do Ameriky a nebude možnost letět domů. Doufám, že sezóna se dohraje, ale nejdůležitější je, abychom se z toho dostali,” přeje si čtyřiadvacetiletý odchovanec pražských Letňan.

 

Co přimělo Jakuba Vránu k návratu do Čech?

Fantastickou první kompletní sezónu v NHL má za sebou i odchovanec Žďáru nad Sázavou Martin Nečas. Spoluhráč Petra Mrázka přidal k šestnácti gólům dvacet asistencí a drží se v TOP 5 kanadského bodování Caroliny.

 

Nečas je sice ještě v Americe, ale má v plánu se co nejdřív vrátit do Čech. „Situace se tu zhoršuje. Zavírají se obchody i restaurace. Kluby nás pustily domů, i když se NHL ještě nezrušila. Chystám se letět zpátky do Česka a být doma.” 

 

Martin Nečas prozradil, kdy se chce vrátit z USA:

Pokud by teprve jedenadvacetiletý talent z Vysočiny vyrazil domů, mohl by s sebou vzít i svou brankářskou jedničku. Pokud by se sezóna rozjela ve zkráceném rytmu, všichni tři by se zřejmě vraceli.

 

Carolina drží ve Východní konferenci šestou příčku zatím zaručující postup, Vránův Washington je na tom ještě o tři místa lépe. 

TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Český motorsport 2021 (1)

   13:35 14:05
   14:05

   MČR v Gran Turismo Sport - Grand finále

   14:15

   MotoGP - VC Portugalska (trénink Moto3)

   15:10

   MotoGP - VC Portugalska (trénink MotoGP)

   16:10

   MotoGP - VC Portugalska (trénink Moto2)

   16:50

   Sestřih Evropské ligy UEFA (12)

 • Nova Sport 2

  • AS Řím - AFC Ajax

   13:00 14:45
   14:45

   Ragby: Itálie - Anglie

   16:25

   NHL: Dallas Stars - Columbus Blue Jackets

   18:05

   Házená: THW Kiel - Bergischer HC

   19:30

   Sestřih Evropské ligy UEFA (12)

   20:00

   Magazín NBA Action (17)

Celý program