NHL Jednají dál

Čeští hokejisté bez smlouvy? Jágr v tom z hvězd není sám! PŘEHLED

Ondřej Palát, David Pastrňák, Jaromír Jágr
Zdroj: profimedia.cz

Co se mnou bude dál? Tuto otázku si neklade jen Jaromír Jágr, ale i další české hvězdy. Některé jen jednají o nových podmínkách ve stávajících klubech, ale jiné, včetně slavné osmašedesátky, stále ještě netuší, kam jejich další kroky budou mířit. A dost pravděpodobně jich ještě několik ve slavné NHL skončí.

Jaromír Jágr, jeho budoucnost zajímá hokejovou veřejnost v posledních dnech nejvíce. Slavná osmašedesátka stále nedává vědět, nad čím váhá a co je ve hře. Je ale stále více pravděpodobné, že se v NHL už možná neobjeví. Vrátí se do Kladna? Nebo se rozhodne například pro čínský Kunlun, o kterém se také hovoří?
 

 


Nový kontrakt nepodepsali zatím třeba bratři Michálkové. Útočník Milan odehrál v loňském ročníku za Toronto v NHL jen pět zápasů, zbytek sezony strávil na farmě. Obránce Zbyněk dostal v Arizoně příležitost jen ke třem utkáním a rovněž působil většinu sezony v nižší AHL. Posílí tak České Budějovice, které jsou jejich domovu nejblíže a kde vyrůstali? Motor stále zbrojí na postup do extraligy!

 


Budoucnost vyřešenou nemá ani Jiří Hudler. Sezonu v Dallasu neměl nejvydařenější. Za 32 zápasů nasbíral 11 bodů, navíc je mu 33 a jak se říká, mládí má zelenou. Možná i pro něj to byla poslední sezona v zámoří. V tomto případě by se zřejmě nabízel přestup do Ruska, ale kdo ví.

 


Je tady také dvojice Palát/Mazanec. Ti se v NHL obrátili na arbitráž, jelikož se svými kluby nemohou dohodnout na nových podmínkách. Oba jsou chráněnými volnými hráči. Arbitráž bude probíhat od 20. července do 4. srpna. Dá se však předpokládat, že dohody mezi kluby a zmíněnými hráči budou vyřešeny dřív, než ve zmíněném datu.

 


V seznamu českých hvězd bez smlouvy figuruje i jméno David Pastrňák. Nejlepší český hokejista letošní sezony však jen dolaďuje formality a můžeme čekat, že se zveřejněním nového kontraktu s Bostonem Bruins přijde každou chvíli.

 

Ovšem, kdo všechno z Čechů je v NHL bez smlouvy?


Jaromír Jágr
Zbyněk Michálek
Milan Michálek
Jiří Hudler
Jakub Kindl
Roman Polák
Ondřej Palát
Andrej Nestrašil
Marek Mazanec
David Musil
David Rittich
Martin Frk
Radek Faksa
David Pastrňák

lju TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 21:05 23:45

   NHL: Winnipeg Jets - Anaheim Ducks

   23:45

   Element (402)

   23:55

   Basketbal: Turk Telekom - SIG Štrasburk

   01:30

   adidas Rockstars

   02:05

   NHL: Edmonton Oilers - Buffalo Sabres

   09:00

   Ranní sportovní noviny

 • Nova Sport 2

  • 21:05 23:35

   NBA: Brooklyn Nets - Denver Nuggets

   23:35

   NBA - akce měsíce

   23:45

   Házená: TSV Hannover-Burgdorf - Füchse Berlin

   01:15

   UFC Reloaded (7)

   02:00

   UFC Reloaded (8)

   02:50

   Florbal: TPS - Nokian KrP

Celý Program