nhl noční zápasy

Čeští gólmani hvězdami utkání! Pastrňák se vrátil po zranění

David Rittich

Byl to večer českých brankářů. David Rittich v brance Calgary pochytal proti Columbusu 31 střel a po výhře 4:2 mohl slavit. Podobně vydařené vystoupení zažil i Petr Mrázek, který proti Pittsburghu pochytal dokonce 36 střel a jeho Caroliny se radovala z vítězství 3:2 po prodloužení. Oba gólmani byli zvoleni první hvězdou utkání.

Mrázek tým několikrát podržel a připsal si výhru v sedmém z posledních osmi startů, byť ještě s Carolinou v předposlední minutě prohrával. Justin Williams ale při hře bez brankáře vyrovnal z dorážky a v prvním kole rozstřelu se prosadil forhendovým blafákem Dougie Hamilton. Na druhé straně českého gólmana nepřekonali v nájezdech Phil Kessel, Sidney Crosby ani Jake Guentzel.

David Rittich pomohl Calgary k výhře VIDEO:

Rittich inkasoval jako první v polovině úvodní třetiny, když Zach Werenski našel v brejku dva na jednoho místo nad jeho vyrážečkou. Calgary ale v rozmezí 13. až 21. minuty otočilo na 3:1. Třetí gól vstřelil po úžasné individuální akci Frolík. Kladenský odchovanec obelstil kličkami Setha Jonese i gólmana Sergeje Bobrovského a zakončoval do prázdné branky.

Pastrňák se vrátil po zranění do hry

David Pastrňák si po šestnáctizápasové pauze opět zahrál v NHL. Dvaadvacetiletý útočník, který podstoupil v únoru operaci palce na levé ruce, nastoupil na ledě New Yorku Islanders, kde s Boston vyhrál hladce 5:0. Pastrňák za necelých patnáct minut třikrát vystřelil, ale stejně jako David Krejčí v utkání nebodoval.