Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 23. 2. 2018
Hokej Olympijské hry

Čeští fanoušci mají na zápas s Ruskem jasný názor: Co vzkazují?

Čeští fanoušci
Zdroj: Profimedia

Olympijský hokejový turnaj i bez hvězd z NHL poutá velkou pozornost. Češi dnes bojovali v semifinále s Ruskem a chtěli zopakovat dvacet let starý postup do finále. V něm v roce 1998 získali senzační naganské zlato. Na to ale budou muset svěřenci Josefa Jandače zapomenout. Ve hře je však ještě bronz a čeští fanoušci v něj věří. Co psali na sociálních sítích po prohře 0:2 s ruským týmem?

Češi bojovali, ale rozhodla krátká pasáž ve druhé části, kdy v osmé minutě Rusové otevřeli skóre a o půlminutu později dali branku na 2:0. I když český národní tým bojoval o vyrovnání do poslední chvíle, nemohl najít recept na překonání brankáře Košečkina. Ten udržel čisté konto a Česká republika v závěru ještě jednou inkasovala do prázdné brány.

 

 

Finále tak Jandačovi svěřenci hrát nebudou. I tak jsou čeští fanoušci na český tým hrdí. „Super zápas, krásný hokej, klobouk dolů,“ shodují se mnozí v komentářích. Jen marně budete hledat kritiku, a když ji najdete, tak na ni zase v dalších pozitivních a povzbuzujících komentářích zapomenete.

 

 

Fanouškům se líbila bojovnost i nasazení týmu a uznávají, že Rusko dnes bylo prostě lepší. „Kluci hráli výborně, medaili si zaslouží. Škoda, že jsme neproměnili nějaké ty šance, ale na to potřebujete štěstíčko a to dnes chybělo. Děkujeme za skvělý sportovní zážitek,“ píší další.

 

A když už tedy najdeme nějakou tu kritiku, tak zní zhruba takto: „Stále stejný scénář, jako byl vždy v posledních letech. Obstojně odehraná skupina, pak zázračně projít přes čtvrtfinále, kde náledně čeká čtvrté místo bez vstřeleného gólu. Střely, střely a zase střely, to bude zítra důležité, protože bez branek nemůžeme vyhrávat,“ zlobili se někteří na špatnou produktivitu týmu.

lju TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 11:10 12:35

   Házená: HC Erlangen - SC Magdeburg

   12:35

   Off-road Maraton (1)

   13:00

   NHL: Toronto Maple Leafs - Boston Bruins

   15:00

   SSC Neapol - Arsenal FC

   16:45

   Teleshop

   17:00

   Fotbal: Paris Saint - Germain - AS Monaco

 • Nova Sport 2

  • 11:15 13:00

   Fotbal: Stade Reims - AS Saint - Étienne

   13:00

   NBA: San Antonio Spurs - Denver Nuggets

   15:00

   NHL: Nashville Predators - Dallas Stars

   17:00

   Teleshop

   17:15

   Magazín NBA Action (29)

   17:40

   NBA: Los Angeles Clippers - Golden State Warriors

Celý Program