Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Hokej Olympijské hry

Čeští fanoušci mají na zápas s Ruskem jasný názor: Co vzkazují?

Čeští fanoušci
Zdroj: Profimedia

Olympijský hokejový turnaj i bez hvězd z NHL poutá velkou pozornost. Češi dnes bojovali v semifinále s Ruskem a chtěli zopakovat dvacet let starý postup do finále. V něm v roce 1998 získali senzační naganské zlato. Na to ale budou muset svěřenci Josefa Jandače zapomenout. Ve hře je však ještě bronz a čeští fanoušci v něj věří. Co psali na sociálních sítích po prohře 0:2 s ruským týmem?

Češi bojovali, ale rozhodla krátká pasáž ve druhé části, kdy v osmé minutě Rusové otevřeli skóre a o půlminutu později dali branku na 2:0. I když český národní tým bojoval o vyrovnání do poslední chvíle, nemohl najít recept na překonání brankáře Košečkina. Ten udržel čisté konto a Česká republika v závěru ještě jednou inkasovala do prázdné brány.

 

 

Finále tak Jandačovi svěřenci hrát nebudou. I tak jsou čeští fanoušci na český tým hrdí. „Super zápas, krásný hokej, klobouk dolů,“ shodují se mnozí v komentářích. Jen marně budete hledat kritiku, a když ji najdete, tak na ni zase v dalších pozitivních a povzbuzujících komentářích zapomenete.

 

 

Fanouškům se líbila bojovnost i nasazení týmu a uznávají, že Rusko dnes bylo prostě lepší. „Kluci hráli výborně, medaili si zaslouží. Škoda, že jsme neproměnili nějaké ty šance, ale na to potřebujete štěstíčko a to dnes chybělo. Děkujeme za skvělý sportovní zážitek,“ píší další.

 

A když už tedy najdeme nějakou tu kritiku, tak zní zhruba takto: „Stále stejný scénář, jako byl vždy v posledních letech. Obstojně odehraná skupina, pak zázračně projít přes čtvrtfinále, kde náledně čeká čtvrté místo bez vstřeleného gólu. Střely, střely a zase střely, to bude zítra důležité, protože bez branek nemůžeme vyhrávat,“ zlobili se někteří na špatnou produktivitu týmu.

lju TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 09:05 11:00

   Fotbal: FC Metz - AS Monaco

   11:00

   Sportovní noviny

   11:05

   MONETA Czech PGA Tour (5)

   12:05

   NBA 2019

   12:30

   Cape Pioneer Trek

   13:00

   Cape Pioneer Trek Finals

 • Nova Sport 2

  • 09:00 11:30

   Melbourne Darts Masters

   11:30

   Ligue 1 Preview (2)

   12:00

   UFC Connected (6)

   12:30

   MAXI TIP Poker Tour (12)

   13:00

   Fotbal: LA Galaxy - Seattle Sounders FC

   14:40

   Cyklomagazín (3)

Celý Program