Hokej Olympijské hry

Čeští fanoušci mají na zápas s Ruskem jasný názor: Co vzkazují?

Čeští fanoušci
Zdroj: Profimedia
Téma:

Olympijský hokejový turnaj i bez hvězd z NHL poutá velkou pozornost. Češi dnes bojovali v semifinále s Ruskem a chtěli zopakovat dvacet let starý postup do finále. V něm v roce 1998 získali senzační naganské zlato. Na to ale budou muset svěřenci Josefa Jandače zapomenout. Ve hře je však ještě bronz a čeští fanoušci v něj věří. Co psali na sociálních sítích po prohře 0:2 s ruským týmem?

Češi bojovali, ale rozhodla krátká pasáž ve druhé části, kdy v osmé minutě Rusové otevřeli skóre a o půlminutu později dali branku na 2:0. I když český národní tým bojoval o vyrovnání do poslední chvíle, nemohl najít recept na překonání brankáře Košečkina. Ten udržel čisté konto a Česká republika v závěru ještě jednou inkasovala do prázdné brány.

 

 

Finále tak Jandačovi svěřenci hrát nebudou. I tak jsou čeští fanoušci na český tým hrdí. „Super zápas, krásný hokej, klobouk dolů,“ shodují se mnozí v komentářích. Jen marně budete hledat kritiku, a když ji najdete, tak na ni zase v dalších pozitivních a povzbuzujících komentářích zapomenete.

 

 

Fanouškům se líbila bojovnost i nasazení týmu a uznávají, že Rusko dnes bylo prostě lepší. „Kluci hráli výborně, medaili si zaslouží. Škoda, že jsme neproměnili nějaké ty šance, ale na to potřebujete štěstíčko a to dnes chybělo. Děkujeme za skvělý sportovní zážitek,“ píší další.

 

A když už tedy najdeme nějakou tu kritiku, tak zní zhruba takto: „Stále stejný scénář, jako byl vždy v posledních letech. Obstojně odehraná skupina, pak zázračně projít přes čtvrtfinále, kde náledně čeká čtvrté místo bez vstřeleného gólu. Střely, střely a zase střely, to bude zítra důležité, protože bez branek nemůžeme vyhrávat,“ zlobili se někteří na špatnou produktivitu týmu.

lju TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Sportovní noviny

   09:00 09:05
   09:05

   NHL: Chicago Blackhawks - Boston Bruins

   11:00

   Sportovní noviny

   11:05

   Ragby: Itálie - Wales

   12:40

   Truck Racing Magazine (4)

   13:00

   MotoGP - VC Nizozemska 2019 (kvalifikace Moto3)

 • Nova Sport 2

  • TOP Liga ČTS by MONETA

   09:00 13:10
   13:10

   NBA Classic Games: Orlando Magic - Washinghton Wizards

   14:50

   Fotbal: Olympique Lyon - Lille OSC

   16:40

   CZECH Classic Open 2020

   17:00

   NHL: Carolina Hurricanes - San Jose Sharks

   18:45

   Element (417)

Celý program