mistrovství světa

Čeští basketbalisté si o medaile na MS nezahrají. Austrálie byla lepší

Tomáš Satoranský v utkání s Austrálií
Zdroj: ČBF/Václav Mudra

Spanilá vítězná jízda českých basketbalistů skončila na mistrovství světa v Číně ve čtvrtfinále. Nad síly party okolo Tomáše Satoranského byla Austrálie, která vyhrála středeční utkání poměrem 70:82. Čechy čeká boj o konečné 5. - 8. místo.

Češi začali zápas s favorizovanou Austrálií výborně a ač se v úvodu příliš nedařilo Tomášovi Satoranskému, tak drželi se soupeřem krok. Skvěle hrál zejména Patrik Auda, který dokázal odpovídat na trojky Pattyho Millse. V poločase bylo skóre 33:30 pro Austrálii.

Australanům však vyšla třetí čtvrtina, ve které odskočili až na náskok 17 bodů. Projevil se zejména fakt, že bez bodů tentokrát zůstal pivot Ondřej Balvín a nedařilo se ani Vojtěchu Hrubanovi.

V posledním dějství se dostali na hřiště i bojovníci Pumprla s Peterkou a i díky nim Češi stáhli skóre až na 7 bodů. Obrat už se ale nepodařil.

Český celek čeká boj o konečné 5. – 8. místo a prvním soupeřem bude tým Polska.