los kvalifikace

Basketbalisté pojedou bojovat o Tokio do Kanady. Čeká je i Turecko

Jaromír Bohačík
Zdroj: ČBF/Václav Mudra

Česká basketbalová reprezentace už zná soupeře pro olympijskou kvalifikaci letních her v Tokiu. Češi byli nalosováni do šestičlenné skupiny, která se bude hrát v kanadské Victorii. A jen vítěz skupiny si zajistí účast na OH 2020.

Česká basketbalová reprezentace sice na mistrovství světa skončila na senzačním šestém místě a umístila se i lépe než výběr USA, na kvalifikaci do Tokia to ale nestačilo.

Češi nyní budou muset hrát o jedno ze čtyř postupových míst a kvalifikují se pouze v případě, že vyhrají jednu z šestičlenných skupin.

Skupiny olympijské kvalifikace basketbalového turnaje mužů:
Skupina 1 (Bělehrad): Dominikánská rep., Nový Zéland, Srbsko, Portoriko, Itálie, Senegal
Skupina 2 (Kaunas): Litva, Korea, Venezuela, Polsko, Slovinsko, Angola
Skupina 3 (Split): Německo, Rusko, Mexiko, Tunisko, Chorvatsko, Brazílie,
Skupina 4 (Victoria): Řecko, Čína, Kanada, Uruguay, ČESKO, Turecko

Češi nejdříve v základní tříčlenné skupině musí uspět v soubojích s Tureckem a Uruguayí a obsadit nejhůře druhé místo. Poté by je čekalo semifinále a finále, kde musí zdolat i Řecko, Čínu nebo domácí Kanadu.

Již jisté místo ve 12členném poli účastníhů OH 2020 mají týmy Japonska, Nigérie, Argentiny, USA, Íránu, Francie, Španěska a Austrálie.

Před losem olympijské kvalifikace mužů proběhlo i losování ženského turnaje, kde se o místenky do Tokia uchází ještě 16 zemí.