Český tým ve finále Malta Cupu! Olomouc zdolala Trnavu

Zuzana Říhová
Aktualizováno 21:45
6.1. 2021 21:25

Fotbalisté Olomouce porazili v semifinále mezinárodního turnaje Tipsport Malta Cup tým Trnavy 2:1 a ve finále je čeká prvoligový rakouský klub Tirol Swarovski. Ten v semifinále přehrál Brno 2:0.

Finále Tipsport Malta Cupu se bez české účasti neobejde. Spartak po změně stran na vyspělejší výkon Sigmy zdaleka nestačil a bylo spíše dílem náhody, že se držel ve hře o postup až do úplného konce.

Svěřenci dnešního oslavence Radka Látala měli hru pod kontrolou a po gólu Daňka z 58. minuty kráčeli za vítězstvím. Komplikace přišla až chvíli před koncem, kdy ojedinělý brejk Trnavy dotáhl do branky Kotlár. K penaltám nedošlo, protože díky bojovnosti Yunise stihl vstřelit vítězný gól Dominik Radič.

Trnava se v sobotním utkání o 3. místo utká se Zbrojovkou Brno. Olomouc si naopak zahraje o prvenství s rakouským týmem WSG Swarovski Tirol.

Olomouc - Spartak Trnava 2:1 (0:0)
Branky: 58. Daněk, 89. Radič - 84. Kotlár.
Sestava Olomouce - I. poločas: Mandous - Radek Látal, Beneš, Poulolo, Vepřek - Hála, Houska, Breite, Chytil, González - Nešpor. II. poločas: Mandous - Sladký, Štěrba, Poulolo, Zmrzlý - Radek Látal (72. Yunis), Greššák, Houska, Daněk, González (87. Šíp) - Radič. Trenér: Radoslav Látal.