NHL Nováčkovský kemp

Český talent bojuje o smlouvu: Jsme z něj nadšeni, hlásí Rangers!

Libor Hájek
Zdroj: Instagram
Libor Hájek

V NHL probíhají kempy pro nadějné nováčky a o smlouvy s nejlepšími kluby světa se perou i Češi. Jedním z těch, který hodně zaujal, je obránce Libor Hájek. Důrazný bek má slibné vyhlídky v New Yorku Rangers, kde jsou z něj nadšení.

Dvacetiletý Libor Hájek byl draftován v roce 2016 Tampou Bay. Ta ho však vyměnila ještě před tím, než by odchovance brněnské Komety vůbec prostředí Lightning poznal. Na Hájka dostal práva New York Rangers a ten českého beka aktuálně prověřuje na nováčkovském kempu. A vypadá to slibně.

 

Libor Hájek v dresu Komety Brno
Zdroj: Profimedia Libor Hájek v dresu Komety Brno
 

"Udělám všechno proto, abych se dostal do týmu. A věřím, že se mi to povede už tento rok," cituje Hájkova slova portál NHL.com. "Takový je můj cíl a pro jeho splnění udělám doopravdy cokoliv," věří si 188 centimetrů vysoký zadák.


A také vedení newyorského celku hovoří o Hájkovi jen v superlativech. "Viděl jsem ho hrát ve WHL mnohokrát. A je to opravdu prvotřídní talent," uvedl Adam Graves, který se v Rangers stará o hokejové a obchodní operace. "Byl nejlepším českým obráncem na posledním juniorském světovém šampionátu a jedním z nejlepších na celém turnaji," dodal.

 


Pokud bude chtít Hájek v Rangers smlouvu, respektive, pokud se bude chtít dostat do prvního mužstva, hlavní slovo bude mít klubový manažer Jeff Gorton. "Když přijde do kempu, budeme cítit, že už je blízko a připravený na NHL, hodíme mu lano a uvidíme, kam až se mu podaří to dotáhnout." říká Gorton, který připouští, že by Libor Hájek obraně Rangers pomohl.

lju TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 04:35 06:30

   Fotbal: Los Angeles Football Club - Montreal Impact

   09:00

   Sportovní noviny

   09:05

   FIVB Beach Volleyball – JinJiang

   11:15

   Sportovní noviny

   11:20

   Fotbal: Los Angeles Football Club - Montreal Impact

   13:00

   Házená: TVB 1898 Stuttgart - SG Flensburg - Handewitt

 • Nova Sport 2

  • 09:00 10:30

   Házená: TVB 1898 Stuttgart - SG Flensburg - Handewitt

   10:30

   RunTour – Brno

   10:40

   Magazín NBA Action (34)

   11:05

   Premier League Darts 2019

   13:30

   UFC Unleashed (5)

   14:25

   Ragby: Saracens - Gloucester Rugby

Celý Program