Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

r.i.p. házenkářská legenda

Český sport smutní: Zemřel trenér šampionů, který vycepoval Jíchu

Filip Jícha vzpomíná na Miloslava Moulise
Zdroj: Profimedia / Youtube
Filip Jícha vzpomíná na Miloslava Moulise

Český sport přišel o jednu významnou osobnost. Ve věku 85 let zemřel trenér Miloslav Moulis, muž který přivedl české házenkáře k olympijské medaili a také trenér, který nasměroval k velkým úspěchům Filipa Jíchu.

Nejlepší házenkář světa vzpomínal na Miloslava Moulise ve své zpovědi na webu Bez Frází. „Tebe nevím, proč tam berou.“ Tohle prý slyšel Filip Jícha dostal svoji první pozvánku do nároďáku kadetů. S těmito slovy mu ji předával plzeňský trenér Miroslav Moulis.

Miroslav Moulis byl u jednoho z největších úspěchů české házené v historii. V roce 1972 přivedl reprezentaci ke stříbrným medailím na olympijských hrách v Mnichově. Pod jeho vedeních hráli vyrůstali všichni důležití hráči úspěšné éry.


O tom, že byl pan Moulis trenérem z poctivé staré školy svědčí další Jíchova slova. „Všem nám dal obrovský základ. Byl to pedant, přísný starý praktik, takový ten trenérský matador jako z Rockyho,“ vyprávěl Jícha.


Miloslav Moulis nedal nikomu nic zadarmo a díky tomu sklízela česká házená úspěchy na světovém fóru. Dokázal zdravě motivovat a chtěl, aby jeho svěřenci nebyli nikdy spokojení. „Mohl si hrát daleko líp, to bys měl mít pořád na paměti. Nemysli si, že když tě vybrali nejlepším hráčem, že to znamená, že líp už to z tvé strany nešlo. Šlo,“ říkával Jíchovi.


Miloslav Moulis zemřel po těžké nemoci ve věku 85 let. V jeho osobě ztratila česká házená skvělou osobnost a velkého člověka, který formoval generace nejlepších házenkářů blízké i vzdálenější minulosti.

ram TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 13:15 14:10

   Moto GP - VC Aragonie (trénink Moto3)

   14:10

   Moto GP - VC Aragonie (trénink Moto GP)

   15:10

   Moto GP - VC Aragonie (trénink Moto2)

   16:00

   FIA CEZ - závody na okruzích (4)

   16:30

   Rychlá kola (9)

   17:00

   Cyklomagazín (4)

 • Nova Sport 2

  • 13:00 14:45

   Manchester United - FC Astana

   14:45

   KITE LIFE (5)

   15:00

   Kart Grand Prix Le Mans

   15:25

   Cliff Diving World Series – Španělsko

   16:40

   Cyklomagazín (4)

   16:50

   MAXI TIP Poker Tour (17)

Celý Program