Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

žebříček WTA Válka o trůn

Češky si můžou podmanit tenisový svět, zde jsou scénáře

Petra Kvitová s Karolínou Plíškovou
Zdroj: Profimedia

Češky si podmanily Austrálii! V semifinále prvního grandslamu sezony jsou hned dvě a obě můžou postoupit do finále. Kromě toho, že ryze české finále se na grandslamu nikdy nehrálo, může se Karolína Plíšková s Petrou Kvitovou seřadit na první a druhé příčce žebříčku WTA.

 Chybí už jen dva krůčky. Petra Kvitová v noci ze středy na čtvrtek vyzve v semifinále překvapení Australian Open Američanku Collinsovou, hned po ní se na kurt vydá i Karolína Plíšková s Japonkou Ósakaovou. Pokud obě Češky zvítězí, stane se něco, co český tenis nepamatuje.


Dvě české vlaječky u finalistů už několikrát vlály. Nikdy to ale nebyl ryze český souboj. Vždy to bylo mezi Čechem a Slovákem. Naposledy v roce 1989 na Australian Open mezi Ivanem Lendlem a Miloslavem Mecířem.


Pro obě Češky jde ale o mnohem víc, než o přepsání historických tabulek.  Petra Kvitová i Karolína Plíšková může být po Australian Open světovou jedničkou. V boji o tenisový trůn je ještě Naomi Ósakaová. A když se sejdou výsledky, můžeme se těšit na dvě česká jména na prvních dvou místech žebříčku WTA.


Jak se to může povést?


Petra Kvitová musí celý turnaj vyhrát. Pokud postoupí do finále, bude to zároveň i souboj o tenisový trůn.

I Karolína Plíšková musí celý turnaj vyhrát. Tedy porazit Ósakaovou a následně i svou soupeřku ve finále. Pokud by jí byla Petra Kvitová a Plíšková by vyhrála, byla by Plíšková první a Kvitová druhá.


Naomi Ósakaová musí buď celý turnaj vyhrát, nebo spoléhat na pomoc Američanky Collinsové. Pokud vyhraje Collinsová celý turnaj, nemusí Japonka postoupit ani přes Karolínu Plíškovou.


Z této trojice byla na prvním místě pouze Karolína Plíšková, která vládla tenistkám v červenci 2017. Kvitová byla v roce 2011 druhá, Ósakaová zažívá své kariérní maximum teď, kdy do turnaje vstupovala jako světová čtyřka.

hp TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 15:00 15:15

   Filip Řeháček – MS Moto 3 Barcelona

   15:15

   Truck Racing Magazine (5)

   15:35

   Off-road Maraton (4)

   16:00

   Rychlá kola (7)

   16:30

   Behind the Scenes - NHL Draft 2019

   16:55

   KITE LIFE (1)

 • Nova Sport 2

  • 15:00 16:50

   Wimbledon 2019 - finále mixu

   16:50

   MAXI TIP Poker Tour (8)

   17:20

   DFB Pokal 2019

   17:50

   KITE LIFE (1)

   18:00

   German Darts Masters

   20:25

   PDC Czech Darts Open 2019

Celý Program