Publikováno 24. 2. 2019
UFC Vyrovnaný zápas

Český MMA rozhodčí o zápase Pudilové: Řekl, kdo měl zvítězit

Skvělá atmosféra, aktivní Pudilová a zakrvácená Carmouche. Jasné vítězství Češky, mysleli si lidé ve vyprodané O2 areně. Jenže sudí vyhlásili jako vítězku Američanku a diváci se začali bouřit. Český rozhodčí MMA Pavel Touš dal za pravdu svým kolegům. Lucie Pudilová opravdu vyhrát neměla.

Vyprodaná hala hnala českou bojovnici za vítězstvím a zápasem mezi Lucií Pudilovou a Liz Carmouche se neskutečně bavila. Atmosféra byla zkrátka fantastická. A to je také hlavní důvod, proč byli fanoušci nespokojeni. Ve stejné situaci byl i Pavel Touš, český rozhodčí MMA.

 

Na všechna kola zápasu se můžete podívat zde.


"Byl jsem ve třetí řadě, přímo u klece. Atmosféra na zápas Lucky byla opravdu strhující. Musím říct, že jsem se na zápas musel podívat znova. Nejprve jsem si myslel, že Lucka vyhrála, ale bylo to tím, že jsem se nechal strhnout atmosférou. Doma jsem svůj názor přehodnotil,“ přiznal Touš.

 

"První kolo vyhrála určitě Carmouche, druhé Lucka a třetí kolo bylo těžké rozhodnutí. Diváci si ale musí uvědomit, že domácí zápasnice byla Carmouche. UFC je přeci jenom americká organizace,“ osvětlil rozhodování rozhodčích Touš.


"Dva rozhodčí dávali 29:28, což znamená první kolo Carmouche, druhé Pudilová. Třetí rozhodčí dal všechna kola Carmouche,“ vysvětlil Touš hodnocení sudích. "Bylo to o jednom nepovedeném zachycení nohy a o nepovedené jedné vteřině zápasu,“ dodal.

 

15

GALERIE: Lucie Pudilová prohrála zápas s Liz Carmouche

Zdroj: Profimedia

Lucie Pudilová zápasila s Liz Carmouche

Hodnocení:

 

Ve třetím kole byla Pudilová opravdu kousek od vítězství. Ve třetí minutě ale přišla osudová chyba. "Klíčový byl axe kick v polovině třetího kola, kdy Carmouche položila Lucku na zem a držela jí tam a Lucka nedokázala v posledních 15 vteřinách zápas otočit,“ tuší Touš, proč se rozhodčí přiklonili na stranu Američanky.

"Opticky to pro diváka vypadalo, že Carmouche byla v defenzivě a Pudilová jí nahání a má navrch. Pravda ale je, že Carmouche moc dobře věděla, že nemá takový rozsah rukou a byla to pouze skvěle zvolená taktika. Potom už jen využila Lucky chyby a zařídila si tím takedown. A tam otočila zápas ve svůj prospěch,“ tuší jeden z nejpopulárnějších rozhodčích MMA v Česku.
 

"Podle mě výhra Carmouche nebylo špatné rozhodnutí. Dala by se dát remíza, ale já bych rozhodně nedal výhodu Lucce Pudilové. Bohužel,“ přiklonil se Touš na stranu svých kolegů.

hp TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 20:40 22:45

   Fotbal: Werder Brémy - Bayern Mnichov

   22:45

   NHL News

   23:00

   Večerní Sportovní noviny

   23:05

   NHL: Boston Bruins - Toronto Maple Leafs

   01:05

   Natural Track Luge - World Championship

   01:35

   NHL: Washington Capitals - Carolina Hurricanes

 • Nova Sport 2

  • 21:00 23:00

   NBA: Philadelphia 76ers - Brooklyn Nets

   23:00

   Fotbal: Toronto FC - Minnesota United FC

   00:45

   Major League Soccer Highlights (8)

   01:15

   Premier League Darts 2019

   09:00

   Fotbal: Werder Brémy - Bayern Mnichov

   10:40

   UFC Unleashed (3)

Celý Program