Vytrvalostní závod

Český propadák ve střelbě! Nejlepší Puskarčíková skončila na 38. místě

České biatlonistky opět trápila střelba, v Pokljuce skončily mezi poraženými
Zdroj: Profimedia
Téma:

Ani vytrvalostní závod ve slovinské Pokljuce nepřinesl přesnost na pušky českých biatlonistek. Naše závodnice opět trápila střelba, což se projevilo také na konečných výsledcích. Nejlepší z Češek byla Eva Kristejn Puskarčíková na 38. místě. Samotný závod měl pak překvapivou vítězku, poprvé v sezoně se z triumfu radovala Němka Denise Herrmannová.

Tak na tenhle závod budou chtít české závodnice, co nejradši zapomenout. Ani jedné z našich biatlonistek se totiž ve vytrvalostním závodě na 15 km nepodařilo zastřílet čistě. Nejlepším umístěním se tak prezentovala Eva Kristejn Puskarčíková, která udělala sice „jen“ dvě chyby, ale kvůli hodně špatnému běhu to nakonec stačilo až na 38. místo.
 

Jen o místo za ní totiž skončila jiná česká reprezentantka Markéta Davidová, která byla sice běžecky konkurenceschopná, ale čtyři chyby jí šanci na dobrý výsledek odstřelily.

Totální propadák pak bylo střelecké vystoupení Lucie Charvátové. Ta nakupila na střelnici hned osm chyb a skončila v hloubi startovního pole. Jessica Jislová pak do závodu vůbec neodstartovala, neboť ji skolila viróza.

Naopak jiné pocity měla výprava Německa, která se po špatném startu do Světového poháru mohla konečně radovat z cenného úspěchu.

Závod totiž překvapivě ovládla Denise Hermannová, která poprvé v kariéře zastřílela ve vytrvalostním závodě čistě a hned z toho bylo první místo.

Na druhém místě pak skončila Švédka Hanna Oebergová, která získala stříbro ve stejné disciplíně i na olympiádě v Pchjongjangu. Třetí pak skončila francouzská závodnice Anais Bescondová.
 

mao TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 09:00 09:05

   Ranní sportovní noviny

   09:05

   NHL: Buffalo Sabres - Toronto Maple Leafs

   11:00

   Ranní sportovní noviny

   11:05

   Caro North - Expedition Antarctica

   11:30

   Házená: Füchse Berlín - SC Magdeburg

   13:00

   Polední sportovní noviny

 • Nova Sport 2

  • 09:00 10:45

   Fotbal: Girondins Bordeaux - Dijon FCO

   10:45

   SkiTour 2020 - Orlický maraton

   10:55

   UFC Reloaded (14)

   11:45

   UFC Reloaded (15)

   12:35

   Truck Racing Magazine - Dakar 2020

   13:00

   NHL: Carolina Hurricanes - Edmonton Oilers

Celý Program