Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Překvapivý žebříček

Češky pro OH v Tokiu? Zatím mají smůlu Kvitová s Vondroušovou

Markéta Vondroušová a Petra Kviová
Zdroj: Profimedia

Letos byly ve finále grandslamových turnajů, Petře Kvitové s Markétou Vondroušovou je to ale v boji o olympiádu k ničemu. V nominaci do Tokia zatím zaostávají. Místo si totiž můžou vybojovat jen čtyři Češky.

České tenistky teď patří k nejlepším na světě a předbíhají se, která ve světě udělá větší díru. Do Tokia můžou na dvouhry ale odletět jen čtyři z nich. A překvapivě mezi současnou čtyřkou nefiguruje ani jedna grandslamová finalistka.


Ke smůle Kvitové a Vondroušové se body počítají až od 8. června 2019, výsledky z Australian Open a French Open se tedy nezapočítávají. I díky tomu je ve vedení semifinalistka Wimbledonu Barbora Strýcová, kterou následují Karolína Plíšková, Marie Bouzková a Karolína Muchová.

Aktuální tabulka českých tenistek pro OH v Tokiu
Zdroj: TN.cz

Největší smůlu má Markéta Vondroušová. Ta prohrála hned v prvním kole Wimbledonu a od té doby kvůli zranění zápěstí nehrála. Na sbírání bodů tak bude mít o dva měsíce méně, než její rivalky. 
 

Podobně je na tom i Petra Kvitová. Ta je momentálně na pátém místě a to díky osmifinálové účasti na nejslavnějším travnatém turnaji. Od té doby ale do žádného zápasu nenastoupila. 


Minimálně Barboru Strýcovou může zastavit ještě jedno pravidlo. Pod olympijskými kruhy si zahrají jen tenistky, které si v letech 2016-2020 minimálně dvakrát zahrály Fed Cup. To by ještě problém nebyl. Jeden start ale musí být v období 2019-2020. Pokud tedy bude chtít Strýcová na olympiádu, bude muset ohlásit návrat do reprezentace.

hp TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 00:55 02:40

   Fotbal: Seattle Sounders FC - FC Dallas

   02:40

   Fotbal: Minnesota United FC - LA Galaxy

   09:00

   Ranní sportovní noviny

   09:05

   NHL: Minnesota Wild - Montreal Canadiens

   11:00

   Ranní sportovní noviny

   11:05

   NHL: Behind the Glass – Philadelphia Flyers (4/4)

 • Nova Sport 2

  • 23:05 01:45

   NHL: Minnesota Wild - Montreal Canadiens

   01:45

   UFC Now (22)

   02:35

   Basketbal: Baxi Manresa - Polski Cukier Torun

   09:00

   Champions League of Darts 2019

   11:25

   Sportovní originály – 180 s Maxem Hoppem

   11:55

   Maxi Tip Poker Tour (21)

Celý Program