Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 10.5. 2017 19:27
repre mistrovství světa

Český nároďák má novou posilu z NHL! Do Paříže míří číslo 17

Vladimír Sobotka
Zdroj: Profimedia
Vladimír Sobotka

Česká hokejová reprezentace se těší na novou posilu z NHL! Do Paříže na mistrovství světa dorazí Vladimír Sobotka, který sezonu dohrával v klubu St. Louis Blues, ale po vyřazení od Nashville mu začalo volno.

Devětadvacetiletý centr by měl zaplnit jedno z posledních dvou volných míst na soupisce určené pro hráče v poli. V sestavě by se Sobotka teoreticky mohl objevit hned v pátek, kdy se Češi od 16:15 utkají se Slovinskem. Další utkání čeká svěřence trenéra Josefa Jandače v neděli proti domácí Francii.

Ještě po dnešním dopoledním tréninku reprezentace asistent trenéra Jaroslav Špaček uvedl, že vedení týmu zvažuje, zda Sobotku do Paříže pozvat. Samotný hráč v minulých dnech potvrdil, že je zdravotně v pořádku a je připraven na turnaji startovat. "Je na čekačce. Vláďa letí domů a je připravený na náš telefonát," řekl Špaček.
 

O pět hodin později již bylo jasno a účastník dvou mistrovství světa a loňského Světového poháru do Paříže přiletí. Odchovanec Třebíče figuroval v nominaci reprezentace na MS již na začátku přípravy, ale nejprve měl problémy se zády a poté se domluvil na smlouvě se St. Louis a odletěl do zámoří.
 

Sobotkova nominace snižuje šance útočníků Petra Holíka a Jakuba Lva na dopsání na soupisku, na níž je momentálně sedm obránců a 13 forvardů. Holík přitom po vyléčení zraněné klíční kosti přiletěl do Paříže v pondělí. S mužstvem v dějišti turnaje trénují i obránci Jan Kolář a Libor Šulák.

 

ram TN.cz