první nominace

Český hokejista má naději na zisk prestižní Bill Masterton Trophy!

Tomáš Rambousek
Tomáš Rambousek
9.6. 2020 16:39
Téma:

Hokejový zadák Michal Kempný byl týmem Washington Capitals nominován na prestižní cenu Bill Masterton Trophy za oddanost hokeji. Nedávný vítěz Stanley Cupu figuruje na seznamu 31 jmen, ze kterých vedení NHL vybere letošního vítěze.

Kempného příběh začal na konci loňské sezony, kdy si v duelu s Tampou Bay přivodil zranění levé nohy. Nakonec se mu podařilo po sedmi měsících vrátit na led a než koronavirová pandemie zastavila NHL, byl třetím nejlepším hráčem Capitals v plus-minus hodnocení pobytu na ledě při vstřelených či obdržených gólech.


Český hokejista připustil, že nechybělo mnoho k předčasnému konci kariéry. Nakonec ale léčbu zvládl a i dnes je platným hráčem. „Naši fyzioterapeuti a doktoři věděli, že jsem prodělal vážné zranění, které v hokeji není příliš vídané. Měl jsem celý hamstring pryč… Tohle nebyla legrace, všichni to věděli, maximálně mě podporovali a pomáhali mi, abych se vrátil na level z minulé sezony,“ komentoval své patálie pro web hokej.cz.


V době nucené pauzy pak také Kempný se svou ženou založili online aukci hokejových artefaktů, která má pomoci lidem bojujícím s koronavirem.


Přesto Michal Kempný nebude favoritem na zisk trofeje. Daleko silnější příběhy mají za sebou v letošní sezoně Bobby Ryan z Ottawy, nebo Oskar Lindblom z Philadelphie.

Ryan se vrátil do arén hattrickem poté, co mu NHL poskytla pomoc při léčbě závislosti na alkoholu. Lindblomovi zase v průběhu prosince diagnostikovali rakovinový nádor.

 

Z českých hokejistů získal Bill Masterton Trophy jen Jaromír Jágr v sezoně 2015/16. 

 

TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • NHL: Los Angeles Kings - Vegas Golden Knights

   04:05 06:45
   09:00

   Ranní sportovní noviny

   09:05

   NHL: Montreal Canadiens - Toronto Maple Leafs

   11:00

   Ranní sportovní noviny

   11:05

   NHL: Los Angeles Kings - Vegas Golden Knights

   12:50

   Element (437)

 • Nova Sport 2

  • Tipsport Premier League 2021

   09:00 11:35
   11:35

   Ligue 1 Highlights (32)

   12:30

   Kitesports Insights & X - Project

   13:00

   Fotbal: Montpellier HSC - Olympique Marseille

   14:45

   NHL: Montreal Canadiens - Toronto Maple Leafs

   16:30

   Český motorsport 2021 (1)

Celý program