Tipsport Premier League

Českou šipkařskou Premier League vede po 6. kole Jan Hlaváček

Šesté kolo Tipsport Premier League otevřel pikantní souboj dvou čtyřbodových hráčů, lídra tabulky Alexandera Maška a třetího Vítězslava Sedláka. Dal se očekávat vyrovnaný souboj, ze začátku se ale oba hráči u terče dost trápili. Lépe se ale rozehrál Sedlák, který postupně převzal otěže zápasu a nakonec Maškovi povolil pouze jeden leg. Po výhře 6-1 získal pátý bod do tabulky a posunul se v tabulce před Maška.

Druhý zápas obstarali hráči z opačného konce tabulky, osmý Martin Ziman vyzval na výhru stále čekajícího Jana Holce. První polovina zápasu byla vyrovnaná, hráči si drželi svá podání. Následně se povedlo Holcovi Zimana breaknout, slovenského hráče to ale zjevně nabudilo a čtyřmi legy v řadě urval vítězství 6-3 pro sebe.

 

Roman Benischko včera poprvé prohrál, na vítěznou vlnu se chtěl určitě vrátit v souboji s Martinem Komorou. A skutečně do zápasu vstoupil výborně, třemi legy v řadě si vybudoval solidní náskok. Benischko vedl již 4-1, Komora se ale dokázal skvěle vrátit do zápasu a pěti vyhranými legy zápas otočil na konečných 4-6.

 

 

Pavel Jirkal se v dnešním předposledním zápase utkal s Michalem Šmejdou, který opět hrál z německého Niedernhausenu, kde ještě odpoledne hrál PDC Super Series. Divácky to byl velmi atraktivní duel, oba hráči předváděli skvělé šipky a pohybovali se s průměrem kolem čísla 85 a výše. Utkání nakonec dospělo do rozhodujícího, jedenáctého legu. Tam měl výhodu první šipky Jirkal a měl šanci utkání uzavřít. To se mu ale nepovedlo, Šmejda třetí šipkou zavřel 83 a získal z tohoto souboje cenný bod.

 

 

Závěr večera tentokrát obstarali Daniel Barbořák s Janem Hlaváčkem. Hlaváček se v případě vysoké výhry mohl stát lídrem tabulky a právě za touto metou už od začátku směřoval. První leg sice zapsal Barbořák, dalších šest v řadě ale patřily Hlaváčkovi. Po výhře 6-1 se příbramský hráč posunul do čela celkového hodnocení.

 

 

S 5 body tedy vede celkovou tabulku Jan Hlaváček, díky lepšímu rozdílu legů před Vítězslavem Sedlákem. Se 4 body zůstávají Alexander Mašek s Romanem Benischkem. Ve středu tabulky se na 3 bodech srovnali Michal Šmejda, Martin Ziman a Martin Komora. Zatím poslední postupové místo drží Daniel Barbořák se dvěma body. Devátý zůstává s jednou výhrou Pavel Jirkal a tabulku uzavírá Jan Holec, který je stále bez bodu.

 

V té světové Premier League ovládl první fázi Nathan Aspinall:

VOYO

Sledujte Nova Sport ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Basketbal: Lenovo Tenerife - SIG Štrasburk

   15:55 18:00
   18:00

   NHL: Minnesota Wild - Vegas Golden Knights

   19:45

   NHL News

   20:00

   Překvapení evropského fotbalu (1)

   20:10

   Magazín evropské ligy (15)

   20:40

   Studio Evropské ligy

 • Nova Sport 2

  • Premier League Darts 2021

   17:30 20:00
   20:00

   Premier League Darts 2021

   23:00

   Basketbal: Hapoel Unit - Credit Holon - Hereda San Pablo Burgos

   00:45

   Sportovní originály - 180 s Chrisem Dobeym

   01:15

   Basketbal: ERA Nymburk - Pinar Karsiyaka

   03:05

   NHL: Edmonton Oilers - Vancouver Canucks

Celý program