sedm expertů

Kdo vyhraje? Československá scéna MMA tipuje zápas McGregor - Cerrone

Téma:
MMA

Návrat nejvýraznější osoby MMA je blízko. Conor „The Notorious“ McGregor se už tento víkend postaví veteránovi UFC Donaldovi „Kovboj“ Cerronemu. Jejich duel přitahuje velkou pozornost a každý má svého favorita. Jak zápas vidí přední čeští a slovenští zápasníci?

Kromě nejlepšího českého zápasníka Jiřího Procházky, průkopníka MMA Ivana Buchingera a jediné české zástupkyně v UFC Lucie Pudilové okomentovaly zápas exkluzivně pro televizi Nova i další špičky smíšených bojových umění.

 

Attila Végh – bývalý šampion BELLATORU a přemožitel Karlose Vémoly

„Můj názor je ten, že Conor vyhraje, protože je ve všech aspektech lepší zápasník, než Kovboj. Ale i jemu držím palce. O McGregorovi jsme po prohře moc neslyšeli. Já si myslím, že ta prohra s Chabibem ho nastartovala a soustředil se na trénink. My tak uvidíme starého, divokého, ale i vyspělejšího Conora. Držím mu palce. Hlavně ať se ani jeden z nich nezraní a udělají krásný zápas.“

Machmud Muradov – první Uzbek v UFC a hrdý reprezentant i České republiky

„Myslím, že Cerrone už to má za sebou. Conor bude chtít vyhrát, aby dostal odvetu s Chabibem. Po té prohře víc maká a má motivaci, i když má teď všechno (peníze). Myslím, že to proběhne v postoji a druhé kolo vyhraje Conor TKO. Cerrone na něj prostě nemá, a navíc Conor nemusel hubnout.“

Viktor Pešta – bývalý zápasník v UFC

„Jako pro většinu lidí, i pro mě je favorit McGregor. Kovboj mívá pomalejší rozjezd, a právě v úvodu zápasu je Conor nejnebezpečnější. Kovboj má určitě lepší Jiu Jitsu, ale málokdy se snaží sám od sebe přenést boj na zem. Pokud se bude snažit Conora porazit v postoji, tak nejspíš prohraje.“

Miloš Petrášek – nadějný bojovník působící v organizaci OKTAGON

„Za mě je pro Conora Cerrone dobrý soupeř. Má pomalejší starty, zatímco McGregor je od začátku v tempu. Conor dokáže skvěle nastudovat soupeře a nejvíce mu sedí zápasníci, kteří jsou pod UFC už delší dobu, jako právě Donald Cerrone. Každopádně DC je jeden z nejzkušenějších zápasníků v UFC. Pokud se ho Conorovi nepodaří ukončit do 1,5 kola, tak prohraje. Pro mě je to 60 na 40 pro McGregora.“

Lucie Pudilová - první Češka v UFC

 "Conorův tým si pečlivě studuje každého soupeře, takže Donald by měl přijít s něčím novým. Fandím oběma, ale věřím Conorovi," říká Lucie Pudilová.

Jiří Procházka - 13. zápasník světa v polotěžké váze

Nová česká tvář v UFC Jiří Procházka má stejného favorita.: "Podle toho, jak znám Conora, jak zápasí, tak věřím, že ukáže ta svá kouzla ve své parádě. Věřím, že bude tvrdý a rychlý," říká český Samuraj.

Ivan Buchinger - průkopník MMA na Slovensku a bývalý soupeř McGregora

Proti proudu jde Ivan Buchinger: "Je to 60 na 40. Když Conor vyhraje, tak to bude v prvním kole. Ale když to nezvládne ukočit včas, tak to bude na body nebo submise pro Cerroneho," myslí si muž, který se s Irem potkal v oktagonu v prosinci roku 2012.

 

Zápas McGregor vs. Cerrone sledujte už tuto neděli, 19. ledna živě od 3:30 na Nova Sport 2 a Voyo.

Na výsledek zápasu McGregor - Cerrone si mlžete tipnout i vy na facebookovém účtu NOVA Sport. Na následujícím odkazu najdete Herní řád k soutěži NOVA Sport při UFC 246 [pdf].

DC TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • NHL Classic games: Philadelphia Flyers - New Jersey Devils Patrik Eliáš dvěma góly posouvá New Jersey Devils do finále Stanley Cupu (26.5.2000)

   18:05 20:05
   20:05

   Marc Márquez - Sběratel trofejí

   21:00

   Večerní sportovní noviny

   21:05

   MLS is Back Show (1)

   21:35

   NHL: Toronto Maple Leafs - Montreal Canadiens

   23:35

   Večerní sportovní noviny

 • Nova Sport 2

  • NBA Classic Games: San Antonio Spurs - Detroit Pistons

   19:00 20:15
   20:15

   Basketbal: Blake Griffin - NEJ akce 2015 - 2020

   20:40

   NBA - Dalekonosné střely 2015 - 2020

   21:10

   Fotbal: Ligue 1 - Ohlédnutí za sezonou 2019/20

   22:05

   World Darts Championship 2018

   00:00

   Sportovní originály - 180 s Johnem Hendersonem

Celý program