hlasovat můžete i vy

Česko skládá Hearthstone reprezentaci! Zopakuje na MS zlato?

Česká reprezentace ve hře Hearthstone
Zdroj: esuba.cz
Česká reprezentace ve hře Hearthstone
Téma:

V týmovém Hearthstone turnaji národů MAX League of Nations se představí i česká reprezentace. O sestavě budou trochu překvapivě rozhodovat fanoušci formou hlasování na Twitteru. Dokáže naše výprava zopakovat obří úspěch z roku 2017?

V rámci karetní hry Hearthstone se chystá velký turnaj národů. Global Games jsou v myslích domácí esportové komunity zaryté stále především díky tomu, že hned první sezónu této oficiální soutěže ovládl právě český výběr. Šampionát se konal od té doby ještě dvakrát, v obou případech se ale měnil systém a soutěž tak nezískala takovou pozornost, jako v úvodním ročníku. V loňském roce se navíc turnaj neuskutečnil vůbec.
 


S novým ekvivalentem národního MS týmů se proto rozhodli přijít organizátoři z MAX Team. League of Nations nabídne souboj 24 zemí, které se rozřadí do čtyř šestičlenných skupin. České reprezentaci byly do skupiny vylosovány tyto země: Dánsko, Nizozemsko, Řecko, Turecko a Slovensko.
 

Česko je vůbec první zemí, která bude vybírat svou finální nominaci. O její podobě rozhodne komunita, která vybere tři z těchto čtyř hráčů: Faeli (Entropiq), Jarla (Nordavind), En1gma (Entropiq), Norwis (Inside Games). Z tohoto výběru se tedy do finální nominace nedostane pouze jediný hráč.

En1gma se v loňském roce stal mistrem ČR a i jeho kolega Faeli patří dlouhodobě mezi Hearthstone špičku u nás. Titul mistra ČR má na svém kontě jak Faeli, tak i Jarla, který nás už poměrně dlouho jako jediný Čech reprezentuje v největší světové Hearthstone soutěži Grandmaster.

 

Nejméně známou tváří výběru je tak pravděpodobně Norwis z Inside Games. I on se ale již delší dobu pohybuje na domácí špičce a pravidelně se probojovává do největších mezinárodních turnajů v Hearthstone Masters Tour, které pravidelně hrají i Faeli s En1gmou
 

Zlatou cestu v roce 2017 si na vlastní kůži zažil z výběru pouze Jaromír „Jarla” Vyskočil, který tehdy vedl čtyřčlenný tým po boku jmen jako CzechCloud, StanCifka a Pokrovač. Před čtyřmi lety si Česká republika dokázala vybojovat zlaté medaile, a to skrz slavná vítězství nad Čínou, Řeckem nebo Ukrajinou.

VOYO

Sledujte Nova Sport ve Full HD na Voyo.cz

Související témata:
TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • NHL: Tampa Bay Lightning - New York Islanders

   09:05 11:00
   11:00

   Ranní sportovní noviny

   11:05

   Házená: TSV GWD Minden - THW Kiel

   12:30

   FIA Karting Championship 2021 (2)

   13:00

   Polední sportovní noviny

   13:05

   WorldSBK - Emilia - Romagna Round (1. závod)

 • Nova Sport 2

  • Fotbal: Sporting Kansas City - Austin FC

   09:00 10:45
   10:45

   Kolo pro život - Orlík

   11:00

   Fotbal: Ligue 1 - Ohlédnutí za sezonou

   12:00

   Parkurová Global Champions - Valkenswaard Sestřih z průběhu 4. mítinku světové série v parkurovém skákání z Valkenswaardu

   13:00

   Tipsport Premier League 2021

   15:30

   Sportovní originály - 180 s Williamem O’Connorem Exkluzivní rozhovor s jedním z nejlepších šipkařů planety

Celý program