Aktualizováno 8.5. 2016 09:30
ms hokej 2016 česká reprezentace

Česko porazilo Lotyšsko 4:3, rozhodly až samostatné nájezdy!

Český hokejový tým

Česká hokejová reprezentace se po včerejší jasné výhře nad domácím Ruskem postavila proti houževnatým Lotyšům. Češi v utkání vedli po dvou gólech Tomáše Plekance, ale vytrvalý soupeř dokázal nejprve vyrovnat a v poslední třetině šel dokonce do vedení! Český tým ale předvedl infarktový závěr, když v poslední minutě základní hrací doby vyrovnal na 3:3 Michal Řepík. V samostatných nájezdech vsítil rozhodující branku Lukáš Kašpar.

To bylo tedy drama. Český tým vstoupil do utkání skvěle a po dvou brankách utočníka Plekance vedl už v 7. minutě na Lotyšskem 2:0.

Kdo hokej alespoň trochu sleduje, tak ví, že Lotyšsko většinou končí na šampionátech v základní skupině, ale dokáže potrápit i papírově mnohem silnější soupeře.

Více o hokejovém MS v Rusku najdete ZDE!

Lotyši vyrovnali po gólech Bukartse a Girgensona, ale v 58. je poslal Redlihson dokonce do vedení 3:2!

Infarktový závěr zápasu ale zvládli Češi na jedničku a v 59. minutě vyrovnal Michal Řepík.

V prodloužení gól už nepadl a zápas tak rozhodly až samostatné nájezdy, kde hned první pokus proměnil Lukáš Kašpar. Jeho gól byl nakonec vítězný a Česko porazilo Lotyšsko 4:3 a vede skupinu A.

ČR - Lotyšsko 4:3 po sam. nájezdech (2:0, 0:1, 1:2 - 0:0)

Branky a nahrávky: 4. Plekanec (Pastrňák, Červenka), 7. Plekanec (Kašpar, Červenka), 60. Řepík (Jeřábek, Jan Kovář), rozhodující sam. nájezd Kašpar - 36. Bukarts (Džerinš, M. Redlihs), 49. Girgensons (Abols, Daugavinš), 58. M. Redlihs (Džerinš, Bukarts).

• 01:05 03:45

Hokej: NHL – play-off