Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Volejbal Talentovaná dvojice

Česko má novou Kiki a Maki? Seznamte se s Terezou a Danielou!

Tereza Kotlasová a Daniela Resová
Zdroj: facebook
Tereza Kotlasová a Daniela Resová

Od pátku do neděle se v pražském areálu na Gutovce uskuteční největší beachvolejbalová akce letošního roku. Turnaje MEVZA se zúčastní přes třicet týmů ze sedmi zemí. Jde o šampionát Střední Evropy, kde se předvedou zejména talentované páry. "Praha je v beachvolejbalu nejvýznamnějším českým městem. V posledních deseti letech zde vznikly kluby a areály, ve kterých vyrůstají čeští reprezentanti. MEVZA je tak ideálním turnajem pro jejich rozjezd," prohlásil předseda Českého volejbalového svazu Marek Pakosta. Finálové utkání žen se uskuteční v neděli od 15:00, muži od 16:30.

Češi, Slováci, Rakušani, Chorvati, Slovinci, Maďaři nebo zástupci Izraele. Taková je konkurence turnaje MEVZA v pražských Strašnicích. Veškerá evropská špička je na evropském šampionátu v Nizozemsku. Do Prahy tak zavítaly nadějné páry, které se chtějí předvést. A získat prestižní titul. To je i případ domácích želízek v ohni Terezy Kotlasové a Daniely Resové. Dvacetiletá děvčata jsou přirovnávána k nejlepší české dvojici všech dob "Kiki" a "Maki". "Určitá paralela existuje. Všechny čtyři holky tvrdě trénují a jdou si za svým cílem," vysvětluje Rostislav Vorálek, jehož rukama obě dvojice prošly a procházejí.

 

15

GALERIE: Tereza Kotlasová a Daniela Resová

Zdroj: Instagram

Tereza Kotlasová a Daniela Resová

Hodnocení:

 

Co na to samotné hráčky? "Je krásné, že nám pan trenér tak věří," usmívá se Tereza Kotlasová. A podobně reaguje i její parťačka. "Pokud to o nás říká, jsem nadšená. Přeji si dosáhnout stejných výsledků jako holky," dodává Daniela Resová. "Kiki a Maki patří k našim vzorům. Ani jedna z nich neměří víc než 181 centimetrů. Přesto se dokázaly prosadit. Chceme jít stejnou cestou," prohlašuje Kotlasová.

 

Na Mistrovství střední Evropy chtějí především zaznamenat zkušenosti, potkat se s kvalitními ženskými páry. A samozřejmě získat důležité body, protože dostat se na jakékoliv ženské turnaje v zahraničí je ovlivněné právě jejich množstvím. "Na MEVZU sice nejezdí ty nejlepší páry, ale soupeřky budou mít kvalitu," doplňuje Kotlasová. Mezi další zajímavé páry se řadí Honzovičová se Šulcovou nebo Štochlová s Maixnerovou. Do okruhu favoritů u mužů je počítán Marcel Mysliveček a Martin Pihera nebo Jindřich Weiss a Martin Tichý.

lju TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 09:05 11:00

   NHL: St. Louis Blues - San Jose Sharks

   11:00

   Ranní Sportovní noviny

   11:05

   Engadinsnow - Ski & Snowboard (Engadin)

   11:35

   Ligue 1 Highlights (37)

   12:30

   Major League Soccer Highlights (12)

   13:00

   Polední Sportovní noviny

 • Nova Sport 2

  • 09:00 10:45

   Ragby: Wasps - Harlequins

   10:45

   Element (387)

   11:00

   UFC Fight Night: Dos Anjos vs. Lee

   13:00

   NBA: Toronto Raptors - Milwaukee Bucks

   15:00

   Barcelona Spartan Race

   15:30

   Ultra Pirineu - Trailrunning

Celý Program