mistrovství světa

Další radost z biatlonového MS! Lucie Charvátová má bronz ze sprintu

Lucie Charvátová
Zdroj: Profimedia
Lucie Charvátová
Téma:

Mistrovství světa v biatlonu přineslo medailovou radost české výpravě i ve druhém dnu. Ve sprintu žen na 7,5 kilometru obsadila Lucie Charvátová senzační třetí místo! Vyhrála Norka Marte Olsbuová Roiselandová, druhá dojela Američanka Susan Dunkleeová.

Do závodu vklouzla mezi prvními Eva Kristejn Puskarčíková. Na každé z položek si vykroužila navíc jedno trestné kolo. Navíc zaběhla solidní čas a vzhledem k tomu, jak moc se pálilo mimo terče, byl její střelecký počin vynikající.

 

Nedařilo se hlavně Norkám a přesně nepálily ani Italky. Na „stojce“ si pokazila reputaci Paulina Fialková. Do té doby vedoucí závodnice v nepříjemném větru dvakrát minula a nakonec dojela do cíle mimo medailové pozice. Téměř o deset vteřin byla lepší její méně známá sestra Ivona.

Druhou střelbu také pokazila Markéta Davidová, jíž se nepovedlo sestřelit dva terče a finišovala až za Puskarčíkovou. V mizérii položky ve stoje vynikla Američanka Susan Dunkleeová, která nestačila tempu Roeiselandové z Norska. Zcela vyšťavená ale dojela těsně za ní.

 

Promluvit do boje o zlato chtěla i Švédka Hana Öbergová, ale také zkazila závěr a doběhla mimo medaile, a tak přišla velká chvíle skvěle běžící Lucie Charvátové. Vleže sice první terč netrefila, ale na stojce trefila „pět bělásků“ a jela o medaile!

 

V obrovském souboji se setkala s Ukrajinkami Pidhrušnou a Semerenkovou. První jmenovaná dotahovala velké manko, ale její krajanka s dvěma nulami na kontě chyb hodně zahrozila. Neměla však dost fyzických sil na to, aby českou závodnici sjela.

 

Pro Lucii Charvátovou je to první individuální medaile ze světového šampionátu. Zatím nejlépe dojela ve sprintu před třemi lety v Hochfilzenu na 32. místě. Po včerejší bronzové smíšené štafetě je tu tedy další fantastický úspěch českého biatlonu!

 

Bravo, máme další placku!

 

Výsledky sprintu žen na 7,5 km:

1. Marte Olsbuová Roiselandová (NOR) 21:13.1

2. Susan Dunkleeová (USA) +6.8

3. Lucie Charvátová +21.3

4. Olena Pidhrušná (UKR) +25.6

5. Denise Herrmannová (GER) +30.5

.

24. Eva Kristejn Puskarčíková +1:11.5

37. Markéta Davidová +1:32.1

70. Jessica Jislová +2:35.5

ram, rwa TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 09:00 09:05

   Ranní sportovní noviny

   09:05

   NHL: Colorado Avalanche - Buffalo Sabres

   11:00

   Ranní sportovní noviny

   11:05

   Ragby: Itálie - Skotsko

   12:50

   NHL – akce měsíce

   13:00

   Polední sportovní noviny

 • Nova Sport 2

  • 04:35 07:15

   NHL: Vegas Golden Knights - Edmonton Oilers

   09:00

   SC Braga - Rangers FC

   10:45

   Magazín Evropské ligy (9)

   11:15

   Fotbal: Stade Rennes - Nîmes Olympique

   13:00

   Box: Wilder vs. Fury 2

   15:00

   Fotbal: AS Saint - Étienne - Stade Reims

Celý Program