Končí mu smlouva

Českého gólmana naštval výrok agenta. Z Rigy neodcházím, odmítá Salák

Alexander Salák
Zdroj: Profimedia
Alexander Salák
Otava redakční fotka
Marek Otava
15.4. 2020 7:55
Téma:

Budoucnost hokejového brankáře Alexandera Saláka v lotyšském klubu v KHL je dost nejistá. 33letému brankáři má vypršet k 30. dubnu smlouva v Dinamu Riga a podle jeho agenta Igora Paraškina ji strakonický odchovanec neprodlouží. Vyjádření jeho hráčského jednatele však rozzlobilo samotného brankáře, který s výrokem nesouhlasí a zprávu o odchodu dementoval.

"Někdy jsem v šoku z toho, co se objeví v médiích. Nemám ponětí, co řekl agent Jurij Paraškin ruským webům. Nikdy jsem neřekl, že opustím Rigu," vyjádřil se Salák k situaci na svém soukromém instagramovém profilu.

Český brankář měl letos navíc v lotyšském klubu dobrá čísla, když v základní části KHL vychytal dvě čistá konta a průměr 2,52 obdržených branek na zápas. Jeho úspěšnost zákroků se pak pohybovala na 91,2 procentech.
 

Dinamo Riga však do playoff, které bylo následně kvůli koronaviru zrušeno, nepostoupilo a podle vyjádření Salákova hráčského agenta zamíří třiatřicetiletý brankář jinam. „Salák Rigu definitivně opustí. Uvažujeme o všech možnostech, jak pokračovat v jeho kariéře," uvedl Paraškin.

Proti odchodu jejich oblíbeného gólmana se postavili i fanoušci, kteří v komentářích prosí Saláka, aby v Rize zůstal. „Prosím neodcházej, potřebujeme tě,“ píše jeden z nich.
 

Zdali však účastník tří světových šampionátů a olympijských her v Soči skutečně zůstane nebo odejde jinam ukážou spíše až další dny, každopádně o nabídky nebude mít český hokejový brankář asi příliš nouze. 
 

VOYO

Sledujte Nova Sport ve Full HD na Voyo.cz

Související témata:
TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Element (442)

   21:20 21:30
   21:30

   Extremsportveko - The Beauty of Outdoor Sports

   21:55

   Parkurová Global Champions - Stockholm

   22:50

   NHL: TOP akce základní části

   23:00

   Večerní sportovní noviny

   23:05

   NHL News

 • Nova Sport 2

  • Házená: GWD Minden - Eulen Ludwigshafen

   20:40 22:05
   22:05

   NBA: Milwaukee Bucks - Atlanta Hawks

   00:05

   Element (442)

   00:20

   Rychlá kola (6)

   00:50

   ATP Tour 250: Mallorca Championships

   02:35

   Major League Soccer Highlights (8)

Celý program